Emre Karayel Kimdir?

Emre Karayel Kimdir

Çekimleri İzmir ve İstanbul’da gerçekleşen Son Yaz dizisinin yetenekli oyuncularından Emre Karayel Kimdir? ve Emre Karayel Nerelidir? Soruları magazin gündemini yakından takip eden dizi severlerin en çok merek ettiği konular arasındadır. Emre Karayel başrolünü Demet Evgar ile paylaştığı Bir Erkek Bir Kadın dizisindeki performansı ile Türk dizi severlerinin hafızalarında yer etmiş ve şöhretin zirvesine ulaşmıştır. İşte bu yazımızda Emre Karayel ile ilgili merak edilen ayrıntıları derledik.

Emre Karayel’in Hayatı

Emre Karayel; Türk tiyatro sanatçısı, Tv dizisi, reklam ve sinema oyuncusudur. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı ve sunucudur. 18 Ekim 1972 tarihinde Kadirli / Osmaniye’de dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla Adanalıdır. Terazi burcudur. Babası çiftçidir. Murat isminde bir abisi ve Cenk isminde bir kardeşi vardır. Koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Ayrıca atlara olan sevgisi ile bilinmektedir. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde orta öğrenimini yatılı olarak tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümüne yerleşmiştir. Ancak bu bölümü yarıda bırakarak tiyatro bölümü sınavlarına girmiş ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünü burslu olarak kazanmıştır.

1999 yılında üniversiteyi başarı ile tamamlayarak mezun olmuştur. Mezuniyetinin hemen ardından TRT’de çalışmaya başlamıştır. TRT yıllarında sempatik kişiliği ve ses tonu ile çeşitli programlarda görev almıştır. Özellikle çocuk programı hazırlamış, sunmuş,  profesyonel olarak kukla oynatmış ve sunuculuk yapmıştır.

Emre Karayel İç mimar Gizem Demirci ile 2020 yılında nikâh masasına oturarak hayatlarını birleştirdi.

Emre Karayel’in Sanat Kariyeri

Emre Karayel Orhan Kemal,  Yaşar Kemal, Yılmaz Güney, Şener Şen gibi pek çok ünlü sanatçının yetiştiği verimli topraklarda doğmuş ve büyümüştür. Dolayısıyla sanat kariyeri de oldukça verimlidir.

Tiyatro kökenli sanatçı birçok tiyatro oyununda rol almıştır. 2001 yılında sahnelenen Ghetto adlı tiyatro oyunu ile profesyonel tiyatro kariyeri başlamıştır. Bununla birlikte Azizname (2000), Othello: William Shakespeare (2004), Testosteron (2009), Antonius ile Kleopetra (2012), Kredi (2016), Oksimoron (2018) rol aldığı tiyatro oyunlarından bazılarıdır.

Dizi oyunculuğuna TRT’de yayınlanan Ablam Böyle İstedi adlı Tv dizisi ile 2000 yılında adımını atan yetenekli sanatçı; Kuzenlerim (2003), Bir İstanbul Masalı ( 2003), Kurtlar Vadisi Pusu ( 2007), Arkadaşlar İyidir (2016), Kocaman Ailem (2018 ) gibi pek çok dizide rol almıştır. Ancak izleyicilerin hafızasına Demet Evgar ile başrolünü paylaştığı Bir Kadın Bir Erkek adlı komedi dizisi ile yer etti. Dizi 10 bin skeç yayınlanmıştır.

Emre Karayel; dizi projelerinin yanı sıra beyazperde de ise ilk denemesini yönetmen koltuğunda Onur Ünlü’nün oturduğu Polis adlı sinema filmi ile 2006 yılında yaptı. Bu filmde Bekir karakterine hayat verdi. Bununla birlikte Zincirbozan (2007) , Usta (2008), Başka Dilde Aşk (2009), Düğüm Salonu (2018), Söz Vermiştin (2019) rol aldığı sinema filmlerinden birkaçıdır.

Sanatçı Çarkıfelek adlı yarışma programının 2018-2020 yılları arasında iki yıl Kanal D’de sunuculuğunu üstlenmiştir. Ayrıca TRT’de yayınlanan Akıl Kârı ve FOX Tv’de yayınlanan Sesi Çok Güzel diğer sunuculuk yaptığı yarışma programlarıdır.

Sanatçı Testosteron adlı tiyatro oyunundaki performansı ile 13. Afife Tiyatro Ödülleri (2009) töreninde Yardımcı Rolde En Başarılı Müzikal Ya Da Komedi Erkek Oyuncusu ödülüne layık görülmüştür.

Emre Karayel Kaç Yaşındadır?

Bir röportajında Fatin Rüştü Zorlu’nun hayatını bir biyografi filminde oynamak istediğini dile getiren yetenekli sanatçı Emre Karayel Kaç Yaşındadır? Sorusu sevenlerinin ve takipçilerinin en çok merak ettiği konulardan birisidir. 1972 doğumlu olan ve her daim gülüşü ile izleyenlerin içini ısıtan Emre Karayel başarılı sanat kariyeri ile son dönemin en dikkat çeken sanatçılarından biridir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*