Ertem Şener Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ertem Şener Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Son zamanların en popüler ve en çok beğenilen spor yorumcusu Ertem Şener kimdir? Kariyer basamaklarını hızlı adımlarla yükselen ve günümüzde milyonların sevdiği bir spor sunucusu kariyerine sahip olmayı başaran Ertem Şener maç sunarken maça kattığı yorumları sayesinde oldukça beğenilen ve ilgi duyulan bir kişi olmayı başarmıştır. Birçok farklı maç sunmasına rağmen ünlü spikerin asıl patlama noktası Şampiyonlar Ligi maçlarını sunması ve buradaki duyguyu yansıtış biçimi sayesinde olmuştur.


Ertem Şener Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ertem Şener Kaç Yaşındadır? Ünlü spor spikeri Ertem Şener 1975 senesinin Temmuz ayının 18. Gününde dünyaya gelmiştir. Ünlü spiker Ertem Şener nerelidir? Sorusuna ise Malatya doğumludur şeklinde cevap verilebilir. Malatya doğumlu Ertem Şener Malatya’da doğmasına rağmen lise hayatına İstanbul’da devam etmiş olup İstanbul 50. Yıl İNSA lisesinden mezun olmayı başarmıştır. Üniversite eğitimini tamamlamak üzere ise Muğla iline giden Ertem Şener burada Muğla Üniversitesinde Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde üniversite eğitimine başlamış ve yine başarılı bir şekilde bu bölümden mezun olmuş, diplomasını almıştır.

Malatyalı Ertem Şener üniversiteden mezun olduktan sonra hiç vakit kaybetmeden kariyer basamaklarını tırmanabilmek için hareke geçti. Tarih bölümü okumasına rağmen oldukça farklı bir alanda kariyer seçen spiker ilk olarak 1995 yılında radyoculuk sektörüne giriş yaptı. Kısa bir süre sonra radyo kariyerine son verip televizyonculuk kariyerine başladı ve Muğla ilinde yerel bir kanalda görev aldı. Bölgesel televizyonda çıkmasından sonra kendine güveni iyice artan Ertem Şener bir basamağı daha atlayarak kameralar karşısına profesyonel bir şekilde çıkabilmek için TGRT kanalı ile çalışmaya başladı. İlk profesyonel işinde ise TGRT Kanalında yayınlanan İtalya’nın birinci lig maçlarında spiker olarak anlatımları gerçekleştirdi, spikerliğin yanı sıra aynı kanalda birçok program sundu ve kanalda yayınlanan spor bültenlerinde de sunucu olarak görev yaptı.


Mesleğinde Tırmanış Yılları

TGRT Kanalında çok uzun süre kalmayan ünlü sunucu çok kısa bir süre için olsa dahi Kanal 6 isimli kanal ile birlikte çalıştı. TGRT kanalında işe başlamasından yaklaşık bir sene sonra 1997 senesinin Ağustos ayında Star TV isimli kanal ile anlaştı. Çalıştığı eski kanallara oran ile izlenme oranı daha yüksek olan Star TV ekranları ünlü spiker için büyük bir fırsattı. O dönem Star TV’de yayınlanan Şampiyonlar Ligi maçlarının anlatımları Ertem Şener’e teslim edilmişti. Ünlü sunucu o dönemlerde eline geçen bu fırsatı iyi değerlendirdi ve kattığı yorumlar ile ekran başındakilere kendisini sevdirmeyi başararak günümüzdeki ününe kavuştu. Şampiyonlar ligi maçlarının yanı sıra Futbolig ve Telegol gibi spor programlarında da kimi zaman yapımcılık kimi zaman ise sunuculuk yaptı. Bu görevlerini başarıyla gerçekleştirerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2001 Yılında Star TV’den ayrılarak İtalya’da özel bir haber ajansı için çalışmaya başladı. Ünlü sunucu bu dönemde Fatih Terim ve Türk futbolcuların takip ve değerlendirilmesi görevini üslenmiş ve 2002 yılında ise Star TV ekranlarına geri dönmüştür. Günümüzde halen Beyaz TV kanallarında spor yorumcusu ve program sunucusu olarak ekran karşısına geçmektedir.


Ertem Şener’in Kişisel Hayatı

Sahip olduğu şöhrete rağmen oldukça mütevazi bir hayat yaşamaya çalışan sunucu Ertem Şener, Gülşen Şener ile evlidir. Bu evlilikten 2 oğlu 1 tane de kızı dünyaya gelmiştir. Ünlü sunucu program sunuculuğunun yanı sıra Vatan gazetesinde köşe yazarlığı da yapmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*