Eser Yenenler Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Eser Yenenler Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Yeni nesil komedi oyuncularından biri olarak karşımıza çıkan Eser Yenenler kimdir sorusu kendisini ilk kez televizyonda görmüş kişilerin öğrenmek istediği konulardan biridir. Eser Yenenler nerelidir? Eser Yenenler kaç yaşındadır? Eser Yenenler oyunculuk kariyeri nasıl ilerlemiştir? gibi detaylı soruların cevaplarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz.


Eser Yenenler Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Tiyatro ve sinema oyuncusu Eser Yenenler Bursalı ve üniversiteyi kazanana kadar Bursa’da yaşamıştır. İlkokuldayken tiyatroya ilgi duymaya başlayan Eser Yenenler, on bir yaşındayken katıldığı okulunun tiyatro kulübü ile oyunculuk hayatına bir giriş yapmıştır. Eğitim hayatı boyunca amatör olarak tiyatro ile ilgilenen Eser Yenenler, Bursa’da belediyenin gençler için düzenlediği tiyatro kulübüne katılmış ve daha sonra Bursa’da Devlet Tiyatrolarında çalışmalar yapmıştır. Daha sonra üniversite eğitimi için Marmara Üniversitesi’ni kazanınca İstanbul’a taşınmıştır.

İstanbul’da önüne oyunculuk ile ilgili daha çok imkan çıkan Eser Yenenler, üniversite hayatına devam ederken diğer yandan Akademi Hayat tiyatrosunda oyunculuk çalışmalarına devam etti. Daha sonra adının duyulmasını sağlayan ve televizyonlarda çalışmaları da yayınlanmaya başlayan Beşiktaş Kültür Merkezinde tiyatro ve sinema oyuncusu Yılmaz Erdoğan’dan oyunculuk eğitimi almıştır. Beşiktaş Kültür Merkezi tarafından düzenlenmiş olan çok güzel hareketler bunlar adındaki şov programında oyunculuğun yanı sıra metin yazarlığı ve program sunuculuğu da yapmıştır.


Eser Yenenler’in Tiyatro ve Sinema Hayatı

Televizyonlarda yayınlanan ve bütün Türkiye’nin severek takip ettiği çok güzel hareketler bunlar programı ile yavaş yavaş ünlü olmaya başlayan Eser Yenenler nerelidir sorusu programı takip eden birçok kişinin merak duyduğu bir konudur. Bursa’da doğup büyüyen Eser Yenenler, üniversite hayatı için geldiği İstanbul’da karşısına çıkan oyunculuk deneyimlerini değerlendirerek Yılmaz Erdoğan ile çalışma fırsatı yakalamıştır. Tiyatro eğitimine ve Beşiktaş kültür merkezinde sürdürdüğü oyunculuk çalışmalarına devam ederken bir dönemin sevilerek takip edilen dizisi Aliye’de yan rollerden birinde oynamıştır.

Çok güzel hareketler bunlar adındaki programda yazdığı skeçler ile birlikte oyunculuğunun yanında metin yazarlığı yeteneğini de ortaya koymuştur. Kazandığı bu başarılar kendisine televizyon ve medya hayatında birçok imkan sağlamıştır. Bu programdan sonra Star televizyonunda yayınlanan Eyvah Düşüyorum yarışma programında sunuculuk ve yapımcılık yapmıştır. Bunun yanında Beşiktaş kültür merkezinde beraber çalıştığı oyuncu arkadaşları ile yine Star televizyonunda 3+1 isimli talk şovu hazırlayıp sunmuştur. Daha sonra Acun Ilıcalı’nın desteği ile Acun Medyada çalışmaya başlayan Eser Yenenler, televizyon alanında başarılar elde etmeye devam etmiştir.


Eser Yenenler Televizyon Yapımları

Tiyatro sahnesinde ve ekranlarda sergilemiş olduğu canlı performanslar ile insanların aklında Eser Yenenler kaç yaşındadır sorusunu uyandıran Yenenler 1984 yılında Bursa’da doğmuştur. Çeşitli televizyon programlarında oyunculuk, sunuculuk ve yazarlık görevlerini üstlendikten sonra Eser Yenenler, Acun Ilıcalı ile çalışmaya başlamıştır. Yetenek Sizsiniz yarışmasının Türkiye uyarlamasında uzun bir süre jüri üyesi olarak yer almıştır. 2013 yılından 2015 yılına kadar jüri üyesi olarak programda yer almaya devam eden Eser Yenenler, Türkiye’de tanınan ve takip edilen isimlerden biri haline gelmiştir.

Televizyon yapımlarının yanı sıra Eser Yenenler birçok televizyon dizisinde ve sinema filminde yer almıştır. BKM programları başlamadan önce birçok insan kendisini Aliye ve Fırtına isimli dizilerde canlandırmış olduğu küçük roller ile tanımaya başlamışlardır. BKM programları ile birlikte başarısı artan Eser Yenenler’in sinema filmi projeleri de bulunmaktadır. Çok Güzel Hareketler Bunlar skeç programının film olarak düzenlenerek hazırlanan 2010 yapımı Çok Film Hareketler Bunlar adlı sinema filminde rol almıştır. Önceki programı beğenerek izleyen birçok insan bu sinema filmi ile ilgili olumlu yorumlar yapmışlardır. Daha sonra Yılmaz Erdoğan’ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yapmış olduğu Neşeli Hayat filminde yer aldı.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*