Esra Bilgiç Kimdir?

Esra Bilgiç Kimdir

Son zamanlarda rol aldığı yapımlarla adından sıkça söz ettiren ve güzelliği ile göz dolduran oyuncu Esra Bilgiç kimdir? Kariyerine Diriliş Ertuğrul dizisi ile başlayan ve bu dizideki başarılı oyunculuğu ile gerek yurdumuzda gerek ise yurt dışında adından sıkça söz ettirmektedir. Peki Esra Bilgiç kaç yaşındadır? Esra Bilgiç 1992 doğumludur. Esra Bilgiç nerelidir sorularına ise Ankaralıdır cevabı verilebilir. Ankara’da doğup büyüyen ve eğitim hayatını burada tamamlayan Bilgiç, günümüzde etkin şekilde oyunculuk hayatını sürdürmektedir.

Güzel oyuncu, üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Burada Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamlayan Bilgiç oyunculuk kariyerine Diriliş Ertuğrul dizisi ile başlamıştır. Daha sonrasında ise, Londra’daki Royal Academy of Dramatic Arts’da ses ve drama eğitimleri almıştır. Aynı zamanda, bu eğitimlerinin yanı sıra güzel oyuncu, İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Hukuk bölümü okumaktadır. Bunların yanı sıra Hacettepe Üniversitesi’nde Arkeoloji bölümünü tamamlamıştır.

Bilgiç son zamanlarda birçok kesimin dikkatini çekmekte olan başarılı bir oyuncudur. Kariyerinde zirveye ulaştığı ilk televizyon dizisi olan Diriliş Ertuğrul’da canlandırdığı “Halime Sultan” karakteri ile izleyicinin beğenisini toplamıştır. Yurtdışında, özellikle de farklı Asya ülkelerinde, Afrika ülkelerinde ve bazı Avrupa ülkelerinde yayınlanan dizi beğeni topladı. Dizide birçok usta isimle çalışma fırsatı yakalayan Esra Bilgiç bu sayede de başarılı oyunculuk kariyerine başlamış oldu.

Esra Bilgiç Oyunculuk Hayatı ve Rol Aldığı Yapımlar

2014 yılında adım attığı oyunculuk kariyerine başladığı TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi ile tanınmaya başlanmıştır. Bu dizide, Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Kaan Taşaner gibi oyuncularla birlikte rol almıştır. Bu dizide toplamda 116 bölüm boyunca ekranlarımıza gelen Esra Bilgiç, dizinin 4. sezonundan itibaren diziden ayrılmıştır.

Sonrasında ise bir süre oyunculuk hayatına ara veren Bilgiç, dönüşünü Bir Umut Yeter isimli dizi ile yapmıştır. Bu dizide “Derya” karakterine hayat vermiştir. 2018 yılında yayın hayatına başlayan Bir Umut Yeter isimli dizi, ne yazık ki istenen izlenme oranlarını yakalayamadığı için yalnızca 6 bölüm sürmüştür. Bu dizide Tolgahan Sayışman, Hazal Subaşı ve Alper Saldıran ile beraber rol almıştır.

Bir Umut Yeter isimli dizinin beklenen izlenme oranlarını yakalayamaması gibi nedenlerle dizi 29 Kasım 2018 tarihinde yayın hayatını sonlandırmıştır. Sonrasında ekranlardan uzunca süre ayrı kalan Bilgiç, dönüşünü Ramo dizisi ile yapmıştır. Bu dizide Murat Yıldırım ile başrolleri paylaşan Bilgiç, rolünde oldukça büyük bir popülerlik sağlamıştır. 2020 yılında Kanal D ekranlarında yayına giren Ramo dizisi, aksiyon ve dram türünde bir dizi olarak izleyicinin beğenisini kazanmıştır. Bu dizide “Sibel” karakterine hayat veren güzel oyuncu, Olgun Şimşek ve İlker Aksum gibi usta oyuncularla çalışmıştır. Rol aldığı her yapımda doğal ve samimi oyunculuğu sayesinde beğenileri toplayan başarılı oyuncu aynı zamanda modellik de yapmaktadır. Şimdilerde FOX Tv ekranlarında yayın hayatına başlayan Kanunsuz Topraklar isimli dizide rol oynamaktadır.

Esra Bilgiç’in Özel Hayatı ve Başarıları

Esra Bilgiç, genel anlamda sakin ve mütevazı bir hayat sürdürmektedir. Özel hayatıyla gündeme gelmeyen oyuncu, 2017 yılında futbolcu Gökhan Töre ile hayatlarını birleştirmiştir. Bu evlilik 2019 yılında sonlandırılmıştır. Sonrasında ise Esra Bilgiç, özel hayatından çok kariyeri ile gündeme gelmeye devam etmiştir. Oyuncu rol aldığı diziler sayesinde birçok ödüle aday olarak gösterilmiştir. 2016 yılında, Anadolu Medya Ödülleri’nin “Yılın Dizi Oyuncusu” ödülüne layık görüldü. Yine aynı yıl düzenlenen Sosyal Farkındalık Ödülleri gecesinde, “En İyi Kadın Dizi Oyuncusu” ödülünü kazanmıştır. Yine aday olarak gösterildiği bir diğer ödül ise, Türkiye Gençlik Ödülleri tarafından düzenlenen, “En İyi Kadın Dizi Oyuncusu” kategorisinde olmuştur.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*