Esra Erdoğan Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Esra Erdoğan Kimdir-Biyografi ve Hayatı
Esra Erdoğan Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Esra Erdoğan, 1981 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Türkiye Cumhuriyeti’nin 27. Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, annesi ise Emine Erdoğan’dır. Necmettin Bilal Erdoğan, Ahmet Burak Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan adında kardeşleri bulunmaktadır.

Esra Erdoğan, Kadıköy İmam hatip lisesinden mezun olmuştur. Üniversite için Amerika’da bulunan İndiana Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2003 yılında mezun olan Esra Erdoğan, California Berkeley Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Esra Erdoğan; 2007 yılında Çalık Holding’e Genel Müdür görevi ile atanmış olan Berat Albayrak ile 2004 tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde dünya evine girmiştir. Bu evlilikten Ahmet Akif ve Mahinur isminde iki çocukları bulunmaktadır. 2015 yılında Sadık isminde bir çocukları daha dünyaya gelmiştir.

Kıyılan nikahı dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş kıymıştır. Nikah şahitliğini ise Ürdün Kralı Kral 2. Abdullah, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşeref, Romanya Başbakanı Adrian Nastase ve dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül yapmıştır.

Esra Erdoğan Albayrak, 2010 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen proje kapsamında, okula ya da okuma yazma kurslarına gidemeyen engelliler için evde eğitim verilen “Biz Gönüllüyüz, Biz Öğretiriz” kampanyasına katılarak gönüllü öğretmen olmuştur.

O dönemde Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Berat Albayrak, Çalık Holding CEO’su görevinden 2013 yılının sonu itibariyle ayrılmıştır. 2012 yılında Yeşilay’ın 69. Olağan genel kurul toplantısı sırasında 12 kişilik yönetim kuruluna Esra Erdoğan da seçilmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*