Esra Erol Kimdir?

Esra Erol Kimdir

Esra Erol kimdir diye sorulduğunda akıllara ilk gelen cevap evlendirme programının sunucusu olacaktır. Ancak Esra Erol’u tanımak için bu üç kelime kesinlikle yeterli değildir. Esra Erol’a küçükken ne olmak istediği sorulduğunda verdiği cevap beden eğitimi ve spor öğretmenliğiyken biz şuan onu oyunculuğu ve sunuculuğu ile tanımaktayız.

Peki, Esra Erol kaç yaşındadır? Uzun süredir ekrandan yüzüne aşina olduğumuz Erol,12 Mayıs 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Ancak İstanbullu değildir. Bu noktada akla gelecek ilk soru şu olacaktır: Esra Erol nerelidir? Aslen Sinoplu olan Esra Erol’un annesinin ismi Necla, babasının ismi ise Seyfi’dir. Kardeşlerinin isimleri ise; Pervin, Filiz, Eda ve Bihter’dir.

Babasının mesleğinin polis olması sebebiyle Erol, ilk ve orta ve lise öğrenimini Kütahya’da tamamlamıştır. Lisede Çini Seramik mezunu olduğu bilinen Erol, lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde tamamlamıştır. Daha sonrasında ise Marmara Üniversitesi’nde diksiyon-spikerlik kurslarına katılmış ve Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünde eğitim almıştır.

Esra Erol’un Meslek Hayatı Nasıl İlerlemiştir?

Lise yıllarından bu tarafa kendi hazırladığı programların sunuculuğunu yapan Esra Erol’un ekranlar ile ilk buluşması Kanal D isimli kanalda yayınlanan Turkuaz isimli programa sunuculuk yapması ile olmuştur. Bu program 2007 yılına kadar devam etmiştir. Daha sonra ise 2003 yılında Teknoloji TV’de yayınlanan Siemens Mobil Kuşak’ın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Esra Erol’un ilk oyunculuk deneyimi 2004 yılında olmuştur. Dizi ise Kanal 7’de yayınlana Kalp Gözü’dür. Aynı yıl içerisinde Erol, Show TV’de yayınlanan Cennet Mahallesi isimli dizide de rol almıştır. 2005 yılına gelindiğinde Erol’un rol aldığı diziler şunlar olmuştur: Çemberimde Gül Oya, Başkan ve Tuzak.

2007 yılı Esra Erol’un izdivaç programları için bir milattır. Bu yıl içerisinde Flash TV’de Dest-i İzdivaç programına sunuculuk yapmaya başlayan Erol, daha sonraları da aynı formatta pek çok programın sunuculuğunu yapmıştır.

2008 yılında Star TV’de Esra Erol’la Dest-i İzdivaç programının sunuculuğunu yapmıştır. 2009 yılına gelindiğinde ise hem ATV’de yayınlanan Esra Erol’da İzdivaç programının sunuculuğu yapmış hem de ilk sinema filminde, konuk oyuncu olarak rol oynamıştır. Bu sinema filminin ismi: Kanal-İ-Zasyon’dur. İkinci sinema filmi oyunculuğu ise Kamerayla İzdivaç filmi ile 2010 yılında olmuştur. Aynı zamanda bu yıl içerisinde Umut Evleri isimli bir sosyal sorumluluk projesi başlatmıştır.

2011 yılının Esra Erol için önemi 38. Altın Kelebek Ödülleri kapsamında en iyi kadın sunucu ödülünü almış olmasıdır. 2012 yılı ise Erol için bereketli bir yıl olmuştur. Bu yıl içerisinde ATV’de yayınlanan Alemin Kralı dizisinde konuk oyuncu olarak yer alan Erol, 1. Kristal Fare Medya Ödülleri, 39. Altın Kelebek Ödülleri ve 11. Magazinci.com İnternet Medyası kapsamında çeşitli ödüller kazanmıştır.

2013 yılında Fox TV’de Esra Erol’la programının sunuculuğuna başlayan Erol,  Karadeniz Vakfı Ödülleri, 2. Kristal Fare Medya Ödülleri ve MGD 19. Altın Objektif Ödülleri kapsamında ödüllendirilmiştir. 2014 yılında ise ödül sayısını bir arttırmıştır.  2015 yılında ATV ekranlarına geri dönen Erol, Esra Erol’da programını 2020 yılında da devam ettirmektedir.

2016 yılında Oba Makarna’nın reklamında oynayan Erol, 3 farklı organizasyondan ödül almıştır. 2020 yılında ise Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödül Töreni’nde en iyi gündüz kuşağı programı ödülüne layık görülmüştür.

Esra Erol Ne Zaman Evlenmiştir? Kaç Çocuğu Vardır?

2010 yılında hayatını Ali Özbir ile birleştiren Esra Erol’un iki çocuğu bulunmaktadır. İdris Ali büyük oğludur ve 2011 yılında doğmuştur. Ömer Erol ise küçük oğludur ve 2017 yılında doğmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*