Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Fatih Erbakan Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Fatih Erbakan kimdir Türk politikacı, mühendis ve Necmettin Erbakan Vakfı’nın Genel başkanıdır.  Türkiye Cumhuriyeti’nin 54. başbakanı olan Necmettin Erbakan’ın oğludur. Beyza Molu ile evlidir. Tam adı Muhammed Ali Fatih Erbakan’dır.


Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Başkent Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Türk siyasetçi olan Fatih Erbakan 1 Ocak 1979’da Ankara’da doğmuştur. Annesi Nermin Erbakan’dır. Elif Erbakan ve Zeynep Erbakan adında kız kardeşleri vardır. Ankara’da ilkokulu okuyan Erbakan ortaokulu da Ankara’da Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda okumuştur. Sonrasında Ankara Ayrancı Lisesi’ni bitirmiştir. Üniversite’de Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fakültesinde eğitim gördükten sonra yüksek lisans eğitimi için İngiltere’ye gitmiştir.

Londra’da Royal Holloway Koleji’nde İşletme Bölümü’nde Yönetim ve Organizasyon doktorasına başlamış fakat annesinin vefatıyla Türkiye’ye geri dönmüştür. Başkent  Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği’nde yüksek lisansını tamamladı. Daha sonrasında da aynı üniversite de Yönetim ve Organizasyon alanında doktorasını bitirdi. 2012 yılında bedelli askerlik yaptı. 29 Ekim 2017 tarihinde yeni parti kurmak için çalışmalar yaptığını açıklamıştır.


Muhammed Ali Fatih Erbakan Biyografisi

Fatih Erbakan nerelidir? Baba tarafından aslen Adanalı’dır. Necmettin Erbakan Sinop’ta doğmuştur. Kökeni Kozanoğlu Beyliği’ne dayanır. Ankara’da doğan Fatih Erbakan lise yıllarında babasının yanında kürsüye çıkarak siyasete ısındı. 1998’de ailesiyle beraber Mekke’ye gitti. İki kez hacı oldu. 2012’de Saadet Partisi İdare Kurulu üyesi olmuştur. Genel başkan başdanışmanı olarak da görevine devam etmektedir. Saadet Partisi’nin kirasını ödemediği gerekçesiyle haciz işlemi başlatılmasıyla gündeme oturan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 30 bin lirayı peşin yatırarak 2012 yılında bedelli askerlik yapmıştır. İkiz çocukları olan Erbakan 17 Kasım 2013’te kurulan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’na genel başkan olarak seçilmiştir. Fatih Erbakan mühendis, politikacı, Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.


Fatih Erbakan Çalışmaları Nelerdir?

Fatih Erbakan kaç yaşındadır? 1 Ocak 1979 doğumlu Erbakan babasının 23 Şubat 2003 tarihinde siyasi yasağı bitince Çırağan Sarayı’nda Beyza Molu ile evlenmiştir. İkiz kızları vardır. Beyza Molu Bilgi Üniversitesi’nde Fen Edebiyat Fakültesi’nde eğitim görmüştür. 17 Kasım 2013’te Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı kurulmuştur ve genel başkanı Fatih Erbakan seçilmiştir. Fatih Erbakan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğludur. Muhammed Ali Fatih Erbakan Başkent Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Yüksek lisans da yapan Fatih Erbakan İngilizce ve Almanca dillerini öğrenmiştir.

Saadet Partisi’nde genel başkan danışmanı olarak ve genel idare kurulunda görev yapmştır. Necmettin Erbakan Vakfı’nın ilk genel başkanıdır. Ve 29 Ekim 2017 günü itibariyle yeni bir parti kuracağı açıklamasını yapmıştır. İki kez hacı olmuştur. Muhammed Ali Fatih Erbakan’ın babası başbakanlık yapmıştır. Annesi Nermin Erbakandır. Ankara’da ilkokul okuduktan sonra Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda okumuştur. Ankara Ayrancı Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamıştır. Başkent Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olan Erbakan mezun olunca yüksek lisans için İngiltere’ye gitmeye karar verdi.  Londra’daki Royal Holloway Koleji’nde işletme alanında yönetim ve organizasyon doktorası için çalışmalara başladı ancak annesi vefat edince Türkiye’ye döndü.

Daha sonra ise yüksek lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Aynı üniversitede devam ederek Yönetim ve Organizasyon dalında doktorasını tamamladı. 1998 yılında ailesiyle birlikte Mekke’ye giden Fatih Erbakan 2012 senesinde Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi olmuştur. Genel başkan başdanışmanı olarak da görev yapmaktadır. 2012 yılında askerliğini bedelli olarak yapan Fatih Erbakan yeni parti kuracağını açıklamıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*