Furkan Dede Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Furkan Dede Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

TV8 kanalı ekranlarında sunuculuk yapan Furkan Dede Kimdir? Biyografi ve Hayatı.  Furkan Dede, 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Furkan Dede, koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. İl kez ekranlarda, 2009 yılında yapılan “Var mısın Yok musun” isimli yarışmada karşımıza çıkan Furkan Dede, Show tv ekranlarında yapılan bu yarışmaya katılmıştır.

Furkan Dede, bu yarışmada son 2 kutuya kadar gelmiştir. Son iki kutuda 2 tl ve 100.000 tl değerinde kutularla geldiği için 68.000 tl değerindeki teklifi kabul etmemiştir. Dolayısıyla yaptığı seçim ile 100.000 tl’nin sahibi olmuştur. Furkan Dede, kısa bir süre tekstil işi ile de ilgilenmiştir.

Furkan Dede, 2010 yılında yapılmış olan “Survivor Kızlar – Erkekler” isimli yarışmaya da katılmıştır. Acun Ilıcalı’nın hazırlamış ve sunmuş olduğu “Var mısın Yok musun” isimli yarışma programı 2010 yılında Panama’da yapılmıştır. Furkan Dede, bu yarışmaya da katılmıştır. Yarışmada Survivor şampiyonu ise Merve Oflaz olmuştur.

Furkan Dede, 2013 yılı itibariyle TV8 ekranlarında “Oynat Bakalım” isimli video programının sunuculuğunu yapmaktadır. Aynı zamanda Furkan Dede, 2015 yılında “Sinek 2” programının da sunuculuğunu yapmıştır. Son olarak Furkan Dede, Tv8 ve Tv 8.5 ekranlarında yayınlanmakta olan “Survivor Ekstra” isimli programda yorumculuk yapmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*