Furkan Kızılay Kimdir?

Furkan Kızılay Kimdir

Televizyonda kendisini farklı projelerde gösteren ve çeşitli mecralarda yer alan Furkan Kızılay kimdir? İnsanlar bu konuyu merak edip detaylı bilgi almak üzere internete bakmaktadırlar. Furkan Kızılay dizi, film oyuncusu ve aynı zamanda şarkıcıdır. Yine sıkça bakılan sorulardan biri ise Furkan Kızılay nerelidir? Sorusudur. Furkan Kızılay İstanbulludur. Doğum yeri İstanbul, Türkiye’dir.

Adından birçok projede söz ettiren Furkan Kızılay’la ilgili merak edilen bir başka unsur ise Furkan Kızılay kaç yaşındadır? Bu sorunun cevabı da Furkan Kızılay 30 Kasım 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Furkan Kızılay Hayatı

Furkan Kızılay, oyunculuk kariyerine çok küçük yaşta başlamıştır. 1990 tarihinde İstanbul’da doğan Furkan Kızılay fitness antrenörü bir baba ve ev hanımı bir annenin birlikteliğinden doğmuştur. Batur adında küçük de bir kardeşe sahip olan Kızılay, oyunculuk kariyerine 2002-2004 yılları arasında Birol Güven’in dizisi ‘’Çocuklar Duymasın’’ adlı dizide başlamıştır. Dizide Emre (Havuç) karakterini canlandıran Furkan Kızılay’a, Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Özgür Ozan, Zeyno Gönenç gibi çok değerli oyuncular da eşlik etmiştir. Kendisi canlandırdığı Havuç karakteriyle Türk dizi tarihine adını yazdırmış ve turuncu saçlarından da kaynaklı olarak uzun zaman bu lakapla tanınmıştır. Çocuklar Duymasın dizisi de Türk dizi tarihine adını yazdırmış, uzun yıllar boyunca televizyonlarda gösterilmiş ve kült dizi kategorisine aday olmuştur.

Sporcu bir babaya sahip olması sayesinde spor alanında her zaman etkin olan Furkan Kızılay, babasının yönlendirmesi sayesinde iyi bir tenis oyuncusu olmuştur. Tenis alanında İstanbul Bakırköyspor’da lisansa sahip olan Furkan Kızılay, aynı zamanda kayak ve yüzme sporlarıyla da ilgilenmektedir.

Oyunculuk hayatına küçük yaşta başlamış olan Kızılay, bu hayatı sürdürürken aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi’nde sistem mühendisliği okumuştur. Oyunculuk hayatında sinema filmleri ve televizyon dizilerinde oynayan Furkan Kızılay aynı zamanda reklamlarda da oynamıştır. Oynadığı reklamlardan biri de Ragga Oktay’la beraber Turkcell firması içindir.

Furkan Kızılay televizyon kariyerinde Çocuklar Duymasın dışında başka işlerde de yer almıştır. 2007 yılında Star TV’nin programı olan ‘’Ünlüler Sirki’’ programına katılan Furkan Kızılay bu yarışmada birincilik elde etmiştir. Programın yönetmeni Ezel Akay, Levent Kırca, Pakize Suda ve Neco’dur. Sunuculuğunu ise Süheyl Uygur üstlenmiştir. Yarışmada Cengiz Küçükayvaz, Tarık Mengüç, Jess Molho, Tuğba Özay gibi birçok ünlü de yer almıştır. Furkan Kızılay’ın ardından Jess Molho yarışmayı ikinci olarak tamamlamıştır.

Televizyondaki işlerinden başka biri de 2017 yılındaki Acun Ilıcalı’nın Survivor yarışmasına katılmaktır. 21 Ocak 2017 tarihinde TV8’de başlayan programa katılan Furkan Kızılay, Âdem Kılıççı, İlhan Mansız, Serhat Akın, Sema Aydemir, Şahika Ercümen ve Sabriye Şengül gibi önemli kişilerle beraber yarışmış, son altıya kalmayı başarmış ve yarışmada da başarılı bir performans sergileyerek beğeni toplamıştır.

Furkan Kızılay televizyondaki son işini TRT’de yer alan ‘’Aslan Ailem’’ dizisine katılarak gerçekleştirmiştir. Başrollerinde Burcu Özberk, Akın Akınözü, Fırat Altunmeşe ve Bora Akkaş gibi isimlerin yer aldığı diziye Furkan Kızılay 8.bölümünden itibaren dahil olmuştur.

Sinema hayatında ise Emret Komutanım Şah-Mat, Kolpaçino 3.Devre ve Organik Aşk Hikayeleri isimli filmlerde yer almıştır. Furkan Kızılay güncel olarak Twitch platformu üzerinden yayınlar yapmakta ve Youtube kanalına videolar koymaktadır.

Furkan Kızılay ve Şarkıcılık Hayatı

Sinema ve televizyon işleri dışında Furkan Kızılay şarkıcılık kariyeri de yapmış ve 5 albüm çıkarmıştır. 2014 yılında çıkardığı Vura Vura ve Ecem işlerinden sonra Furkan Kızılay 2009’da Aşksın sen ve 2010’da Her Şey Senle isimli projeleri ortaya koymuş ve bu projeler fazlasıyla ses getirmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*