Gizem Hatipoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Gizem Hatipoğlu Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Birçok kişinin merak ettiği ve aradığı isimlerden Gizem Hatipoğlu kimdir? Sorusu ve beraberinde Gizem Hatipoğlu kaç yaşındadır? Gizem Hatipoğlu nerelidir? Gibi soruların yanıtını bulabileceğiniz geniş kapsamlı hazırlanmış olan biyografisi merak edilen bütün sorulara cevap vermektedir.


Gizem Hatipoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Gizem Hatipoğlu evlenmeden önceki ismi ile Gizem Akın 1988 yılında İstanbul da dünyaya gözlerini açmıştır. Yaşamına İstanbul da devam eden Gizem Hatipoğlu eğitimini de bu şehirde İstanbul Bilgi Üniversitesi reklamcılık bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Röportajlarında televizyon dünyasının her zaman ilgisini çektiğini ve kariyer hedefinde olduğunu sıkça dile getiren Hatipoğlu bu hedefini başarıları ile gerçekleştirerek ekranların tanınan bir yüzü haline gelmiştir.

Liseden bir arkadaşının katılıp para ödülü kazandığı bir yarışma için televizyon ekranlarına ilk defa 2009 yılında, Acun Ilıcalı tarafından sunulan “var mısın yok musun” adlı yarışma programının 250. Bölümüne katılarak çıkma fırsatı bulan Gizem Hatipoğlu bir yıl boyunca bu program içerisinde kameralar karşısında yerini almıştır. Bu yarışmada 130 bin tl para ödülü kazanan ayrıca güzelliği ve duruşu ile ilgi ve takdir toplayan Gizem Hatipoğlu aynı yarışmada bulunan ve daha sonra evleneceği oyuncu Hakan Hatipoğlu ile de burada tanışmıştır.

Televizyon sektörüne giriş yaptığı bu programın ardından kariyerine bu alanda devam ederek birçok farklı yapımda boy gösterme fırsatı yakalayan yetenekli oyuncu katıldığı her işte başarı göstererek televizyonların sevilen bir yüzü haline gelmiştir.  Televizyon kariyerine “var mısın yok musun” yarışmasının üyelerinin davet edildiği yapımcılığını gene Acun Ilıcalı’nın üstlendiği başka bir yarışma programı olan “Survivor” adlı program için panama adalarında düzenlenen bu yarışma ile devam etmiştir.


Gizem Hatipoğlu Kariyeri ve Yaşamı

Eşi Hakan Hatipoğlu’nun da katıldığı bu yarışmada başarılı mücadele örnekleri sergileyerek dikkat çeken isimlerden olmuştur.  Bu yarışma programı esnasında evlenme kararı alan Hakan ve Gizem Hatipoğlu çifti daha sonra yarışmanın bitmesinin ardından 24 Temmuz 2010 yılında dünya evine girmişlerdir. Kariyerine 2011 yılında Star Tv de yayınlanan” Super Starlife” adlı magazin programının sunuculuğu üstlenerek devam etmiştir. Başarılı sunuculuk performansı ile beğenilen ve geniş kitleler tarafından aranılan bir isim haline gelen Gizem Hatipoğlu bu başarısını 2016 yılında Kanal D ekranlarından yayınlanan Ev Gezmesi adlı programın sunuculuk görevini üstlenerek devam ettirmiştir.

Televizyon kariyeri boyunca 2010 yılında çekilmiş “Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm” adlı sinema filmi ve 2012 yılında yayımlanmış yarışma programı olan “Ben Bilmem Eşim Bilir” gibi yapımlarda ekranlarda görme fırsatı bulduğumuz Gizem Hatipoğlu bu alanda başarılı bulunan bir isim olarak halk nezdinde tanınırlık sağlayarak sunuculuk kariyerini TV8 ekranlarında sürdürmüştür. 2010 yılında evlendiği eşi Hakan Hatipoğlu ile bir çocuk sahibi olarak anne olan Gizem Hatipoğlu 19 Ekim 2018 tarihinde Lila adını verdikleri bir kız çocuk dünyaya getirmiştir.

Çiçeği burnunda bir anne olmasının ardından yeni doğmuş kızı ile vakit geçirmek için televizyon dünyasına bir süre uzan kalan Gizem Hatipoğlu hakkında hayranlarının ve sevenlerinin oluşturduğu birçok web sayfası bulunmaktadır. Güzel kızı ile ilgilenen ve anne olmaktan çok mutlu olduğu her halinden yansıyan genç sanatçının yakın zamanda yeniden televizyon ekranlarına döneceği bilgisi bulunabilirken yeniden sunuculuk için Tv8 ekranlarına geçeceği söylentisi de internet üzerinden birçok kişi tarafından dile getirilmektedir. Çiçeği burnunda çiftin kızları için açtığı sosyal medya hesabı da kısa sürede yoğun ilgi görerek dikkatleri çekmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*