Gökçe Bahadır Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Gökçe Bahadır Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Son dönemlerde Ufak Tefek Cinayetler dizisinde canlandırdığı Oya karakteri ile tüm zorluklara rağmen güçlü duran, kendisine yapılan kötülüklere akılcı yöntemleriyle karşılık veren Gökçe Bahadır kimdir? Gökçe Bahadır nerelidir? Gökçe Bahadır kaç yaşındadır? Gökçe Bahadır’ın oyunculuk kariyeri nasıl ilerlemiştir? sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.


Gökçe Bahadır Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

9 Kasım 1981 tarihinde İstanbul’da doğan Gökçe Bahadır’ı dizilerden tanımış olsak da radyo sunuculuğu, televizyon programı sunuculuğu, reklam yüzü ve oynadığı filmlerle uzun süredir sanat dünyasıyla iç içedir. Akademi İstanbul Radyo Televizyon bölümünde okurken Fenerbahçe FM’de radyo programı sunuculuğu yapmıştır. Mezuniyetinin ardından Best TV’de VJ’ lik yapmış, Show TV kanalında trafik kuralları hakkında bilgiler veren, ünlü konuklarını direksiyonun başına oturtarak röportaj yapılan televizyon programı olan Sinyal’ in sunuculuğunu yapmıştır.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra küçük rollerle televizyon dizilerinde karşımıza çıkmaya başladı. Başrollerini Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’ın paylaştığı Tatlı Hayat dizisinde bölüm oyuncusu olarak rol aldı. Beşik Kertmesi (2002) ve Mühürlü Güller (2003) dizilerindeki bölüm oyunculuğunun ardından adını asıl duyurduğu Hayat Bilgisi dizisinde oynadı. 2 yıl süren ve “Hoca Camide” repliğini hayatımıza kazandıran bu dizide “Törpü Yeliz” karakteriyle tanındı.

TV programcılığına devam eden Bahadır Digiturk kanalında yayınlanan “JoJo” isimli programla ekranlara çıktı. Bu defa 2005 yılında başlayıp 2010 yılına kadar devam eden, tüm Türkiye’nin ilgiyle izlediği Yaprak Dökümü dizisinin Leyla’ sı oldu. 7’den 77’ye her kesimin tanıdığı bildiği bir yüz olmuştu Gökçe Bahadır. Bu diziyle başarıyı yakalayan genç oyuncu, Kayıp Şehir isimli dizide İlker Kaleli ile başrolleri paylaştı.

22 Temmuz 2011 yılında usta oyuncu Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal ile evlendi, ancak uzun sürmeyen bu birliktelik 23 Şubat 2012 tarihinde son buldu. Aynı yıl “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülüne Bilkent Üniversitesi tarafından, “Dedemin İnsanları” filmindeki performansıyla layık görüldü. Gökçe Bahadır, internet medyası ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü, Kayıp Şehir isimli dizi ile elde etmiştir.

2013 yılında komedi türündeki “Aramızda Kalsın” dizisinde Binnur Kaya ile rol aldı. 2015 yılında Hatırla Gönül isimli dizide oynadıktan sonra, 2017 yılında Adı Efsane isimli dizide öğretmen rolünde karşımıza çıktı. Son günlerde Doktor Oya Toksöz rolü ile Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol oynamıştır. Şimdilerde Fox TV ekranlarında yayınlanan Evlilik Hakkında Her Şey isimli dizide avukat Azra karakterine can vermektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*