Göksel Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Göksel Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Göksel Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Pop müziği sanatçısı olan Göksel kimdir? Göksel, 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Göksel, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü kazanmıştır. Göksel’in müziğe olan ilgisi çok büyüktü. Bu sebeple 1991 yılında okuldan ayrılmıştır.

Göksel, 1989 yılında Aroyo Odo Çok Sesli Korosu’na katılmıştır. Müziğe yönelerek, şan dersleri almaya başlamıştır. Hatta İstanbul Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Gül Sabar’dan özel ders almıştır. Bununla birlikte İran asıllı Evlim Bahçeban’dan da özel ders almıştır.

Müzikle profesyonel olarak ilgilenmeye başlayan Göksel, birçok özel çalışma ve birçok orkestrada da solistlik yapmıştır. Sertab Erener ve Sezen Aksu’nun 1995 yılındaki çalışmalarında vokalist olarak görev yapmıştır. Ünlü bir müzisyen olan Onno Tunç ile tanıştıktan sonra da profesyonel bir albüm çıkarmaya karar vermiştir. Ancak Onno Tunç, talihsiz bir kaza geçirip vefat edince, Göksel’in albüm çalışması gecikmiştir.

Müzik deneyimlerini üst seviyeler çıkaran Göksel, 1997 yılında ilk albümünü piyasaya çıkarmıştır. Göksel’İn bu albümünün ismi “Yollar” olmuştur. BU albümdeki tüm şarkılar kendisinin 18 yaşına kadar yazıp bestelediği şarkılar olmuştur. Kendisinin yazıp besteledikleri dışında da Onno Tunç ve Sezen Aksu’nun “Kurşuni Renkler” ve “Yakışıklı” isimli şarkılarını da söylemiştir. Göksel’in bu albümünden ses getiren şarkısı ise “Sabır” olmuştur.

Sabır klibi ile de oldukça dikkat çekti ve hızla listelerde üst sıralara çıkmaya başlamıştır. Albümün ikinci klibi ise “Uzun Uzun Yollar” isimli şarkıya çekilmiştir. Göksel, bu albümünde oldukça genç ve yetenekli birçok isimle çalışmıştır. Albümde Erkan Oğur ve Atilla Özdemiroğlu ile birlikte çalışmıştır. Göksel; ikinci albümünü “Körebe” ismi ile çıkarmıştır. 2001 yılında piyasaya çıkan albümde 11 şarkı bulunmaktadır. Bu albümdeki 9 şarkının sözleri, 5 şarkının da bestesi kendisine aittir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*