Gülben Ergen Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Türkiye’nin starları dendiğine ilk akıllara gelenlerden olan Gülben Ergen şarkıcı kimliği ile ön planda olmasının yanında oyunculuğu ile de kendinden söz ettirirken diğer yandan kurucusu olduğu bir sosyal duyarlılık projesi olan çocuklar gülsün diye derneğinin kurucusudur. Aynı zamanda halen aktif şekilde çocuklara ulaşan kurumun başkanlık görevi ile ihmal etmeden her yerden çocuğun ihtiyaç duyduğu okul öncesi eğitimin sağlanmasına aracı olmaya devam ediyor.


Gülben Ergen Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Peki böylesine donanımlı birisi ona Gülben Ergen nerelidir? Kendisi İstanbullu olup Kadıköy semtindendir. Star olmasından bu yana birçok ödül ile yaptığı işte en iyilerden olduğunu kanıtlamış olan Ergen’in ilk ödülü Hürriyet Gazetesi Ödülleri ile olup güzelliğini tescilledikten sonra çeşitli oyunculuk, şarkıcılık, onur, söz yazarlığı ve diğer birçok daldan sonra son zamanlardaki ödüllerinde daha çok sosyal duyarlılığı ile dikkat çekmeye devam ediyor. Halkın içinden birisi olarak gereken duyarlılığı ihtiyacı olanlara gösteriyor.


Çıkış Yapmasından Bu Yana Popülaritesi Zirvelerde Olan Gülben Ergen Hakkında

Gülben Ergen kimdir ya da kaç yaşındadır diye merak ediliyorsa eğer yanıt vermek gerekirse 25 Ağustos 1972 yılında dünyaya gelmesini söylemekle beraber sanatçı İstanbullu ailenin kızı olarak ilk, orta ve lise eğitimini bulunduğu semt içerisinde almıştır. Lise yıllarında iken keşfedilen bir yıldız olan Ergen oyunculuk kariyerine 1988 yılında başlamıştır. İlk filmi olan bu yapımda Bülent Ersoy gibi dev isimlerle birlikte aynı yapıtta yer alması kariyeri açısından büyük faydalar sağlamıştır. Ardından oynadığı diğer bir film de olan Deniz yıldızı ardından bir sonraki sene de iki ayrı filmde yer alarak kendini kanıtlamaya devem etmiştir.

Bülent Ersoy yanı sıra Kenan Kalav, Cüneyt Arkın, Eşref Kolçak gibi dev isimler ile de çalışmıştır. Diğer yandan dizi projelerinde de yer alan Ergen’in oynadığı yapımların içerisinde birçok ünlü edebiyat devinin eserlerinin de ekrana aktarılası ile oluşan yapımlar da söz konusu olmuştur. Yıl 1997’ye geldiği sıralarda öncesinde yer aldığı yapımlarda kendini kanıtlayan sanatçı müzik sektörüne de ilk albümü ile giriş yaparak ardından da durmadan kariyerinde üst sıralara çıkmaya devam ederken sunuculuk sektörüne de el atarak bu alanda da eşi benzeri olmadığını kanıtladı. Tabi ki Ergen dendiğinde ilk akıllara gelen unutulmaz televizyon serisi olan Dadı dizisidir.

Kenan Işık le baş rollerini paylaştığı bu televizyon serisinde uçuk kaçık bir karakteri zorlanmadan canlandıran Ergen seri ile beraber birçok ödül toplamıştır. Diğer bir yönüne de dikkat çekmek gerekirse eğer Ergen’in kitap yazdığından da bahsedebilmek mümkündür. İlk eseri olan Gülben’den Masallar içeriği yönünden çocuk eseri sayılmakla beraber elde edilen tüm geliri başkanı olduğu kuruma bağışlamış ve bugün sayısı otuz dörde kadar ulaşan ana okulunu ihtiyacı olan çocuklara ulaştırmıştır. Ayrıca belirtmek gerekir ki jüri üyeliği yaptığı yapımlar olup kariyerinde bulunduğu seviyeyi kanıtlamıştır.


Boyu, Kilosu ve Diğer Merak edilen Bilgileriyle Gülben Ergen

Gülben Ergen halen sanat hayatında boy gösteren devlerden olup boyu 1.66 olan sanatçının kilosu altmış altıdır. Başak burcu olan sanatçı detaycı kişiliği ile bu burcu özelliklerini taşıdığını adeta kanıtlıyor. Göz rengi kahverengi olan sanatçısının saçları sarı renktir. Bilinen evliliği olan Mustafa Erdoğan ile 2004 yılında evliliğini 2012 yılında sonlandırmış olup bu evliliğinden Atlas, Ares ve Güney adlı üç çocuk sahibidir. Ardından kısa süreli diğer evliliği olan Erhan Çelik ile iki yıl kadar sürmüştür. Sanat kariyerine ara vermeden devam eden sanatçıdır.


 

Yazımızı Buradan Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir