Hafsanur Sancaktutan Kimdir?

Hafsanur Sancaktutan Kimdir

Hafsanur Sancaktutan, Türk dizi, tiyatro, reklam ve sinema oyuncusudur. 20 Mart 2000 yılında İstanbul’da doğmuştur. Baba tarafından aslen Rizelidir. Küçük yaşta oyunculuk ve tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. Yer aldığı tiyatro oyunlarında çeşitli kategorilerde ödül almıştır.

Hafsanur Sancaktutan, liseden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimi almıştır. 2017 yılında Cappy markasının reklam filminde rol alarak ilk kamera önü oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Aynı yıl Türk Telekom reklamlarında oynamıştır. 2018 yılında Servet ve Gülperi dizilerinde rol almıştır. Gülperi dizisinde canlandırdığı Fidan karakteriyle tanınmıştır.

2019 yılında Aşk Ağlatır dizisinde Ada Meryem Varlı karakterini canlandırmıştır. 2020 yılında Bir Annenin Günahı dizisinde rol almıştır. 2021 yılında Son Yaz dizisinde Yağmur Kara karakterini canlandırmıştır. Bu diziyle büyük bir çıkış yakalamıştır. Dizi bittikten sonra birçok reklam filminde rol almıştır, gençlik uygulaması Bana Bak’ın reklam yüzü olmuştur.

2022 yılında Darmaduman dizisinde Derin karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl Disney+ platformunda yayınlanan Dünyayla Benim Aramda dizisinde Sinem karakterini canlandırmıştır. 2023 yılında ise Kanal D’de yayınlanan Ya Çok Seversen dizisinde Leyla Köksal karakterini canlandırmaktadır.

Hafsanur Sancaktutan, henüz üniversite eğitimi almayan bir oyuncudur. Bir gün mutlaka üniversite eğitimi alıp yurt dışında oyunculuk yapmak istediğini söylemiştir. Natalie Portman’ı rol model aldığını belirtmiştir. Türkiye’nin en iyi oyuncuları arasına girmek istediğini, ayrıca tiyatro oyunlarında da rol almak istediğini ifade etmiştir.

Hafsanur Sancaktutan, sosyal sorumluluk projelerine destek vermesiyle bilinen bir oyuncudur. Doğum günlerinde hayranlarına Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışta bulunması çağrısında bulunmuştur. 29 Haziran 2021 tarihinde sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak çocukken dedesi, kuzenleri, komşuları ve yetişkinken iş arkadaşları tarafından cinsel istismara uğradığını açıklamıştır.

Hafsanur Sancaktutan, 2000 doğumlu olup 2022 yılı itibarıyla 22 yaşındadır ve bekardır. Karate sporunda siyah kuşak sahibidir. Hafsanur Sancaktutan 1.63 metre boyunda, 53 kilo ve balık burcudur. Dans etmek, doğa yürüyüşleri yapmak, atlamak, tırmanmak, tatlı yapmak hobileri arasında yer almaktadır.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @hafsanur.sancaktutan, Twitter’da @hafsanur_s kullanıcı adıyla yer almaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*