Hande Erçel Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Hande Erçel Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Hande Erçel, Türk oyuncu ve modeldir. 24 Kasım 1993 tarihinde Balıkesir’in Bandırma ilçesinde doğmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde eğitim almıştır. 2012 yılında Azerbaycan’da düzenlenen Miss Civilization of Turkey güzellik yarışmasında birinci seçilmiş ve Türkiye Medeniyetler Kraliçesi olmuştur. Aynı yıl Miss Civilization of the World yarışmasında ise ikinci olmuştur.

Hande Erçel, güzellik yarışmasının ardından oyunculuk hayatına adım atmıştır. İlk olarak 2013 yılında Tatar Ramazan dizisinde Berrak Dikkaya karakterini canlandırmıştır. Ardından Çalıkuşu, Çılgın Dersane Üniversitede, Hayat Ağacı gibi yapımlarda rol almıştır. 2015-2016 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan Güneşin Kızları dizisinde Selin Yılmaz Mertoğlu karakteriyle geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Bu dizideki performansıyla Pantene Yıldızı Parlayanlar ödülünü kazanmıştır.

Hande Erçel Kariyeri

Hande Erçel, daha sonra romantik komedi türündeki dizilerde başrol oynamıştır. 2016-2017 yılları arasında Show TV’de yayınlanan Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Hayat Uzun Sarsılmaz karakterini canlandırmıştır. Bu dizideki çalışmasıyla En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Altın Kelebek Ödülü’nü kazanmıştır. 2017-2018 yılları arasında Star TV’de yayınlanan Siyah İnci dizisinde Hazal karakterine hayat vermiştir. 2019 yılında TRT 1’de yayınlanan Halka dizisinde Müjde Akay, aynı yıl Kanal D’de yayınlanan Azize dizisinde ise Azize Aksu Günay karakterini oynamıştır.

Hande Erçel, son olarak 2020-2021 yılları arasında FOX’ta yayınlanan Sen Çal Kapımı dizisinde Eda Yıldız Bolat karakterini canlandırmıştır. Bu dizide Kerem Bürsin ile başrolü paylaşmış ve büyük ilgi görmüştür. Dizi, 8 Eylül 2021’de 52. bölümüyle final yaparak sona ermiştir. Hande Erçel, şu anda Disney+’ta yayınlanacak olan Denizkızı adlı internet dizisinde başrol oynamaktadır. Ayrıca 2023 Eylül ayında FOX’ta yayınlanacak olan Bambaşka Biri adlı dizide Leyla Gediz karakterini oynayacaktır.

Hande Erçel’in kişisel hayatına gelince; oyuncu Kaya Erçel ve Aylin Erçel’in kızı ve oyuncu Gamze Erçel’in kız kardeşidir. Hande Erçel, 2021-2022 yıllarında Sen Çal Kapımı dizisinin başrol oyuncusu Kerem Bürsin ile sevgili olmuştur. Ancak çift, 2022 yılında ayrılmıştır. Hande Erçel, şu anda iş insanı Hakan Sabancı ile aşk yaşamaktadır.

Hande Erçel, kendini hayvansever, doğa aşığı ve tutkulu olarak tanımlamaktadır. Sanat etkinliklerine ilgi duyduğunu belirten oyuncu, oyunculuk mesleğini seçmeseydi küratör olmak isterdiğini söylemiştir. Hande Erçel, sosyal medyada da oldukça popülerdir. Instagram’da 25 milyonun üzerinde takipçisi vardır.

Hande Erçel, güzelliği ve oyunculuğuyla Türk televizyonlarının en sevilen isimlerinden biri olmuştur. Başarılı oyuncunun hayatı ve kariyeri hakkında detaylı bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. Hande Erçel’in oynadığı film ve dizilerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Hande Erçel’in Oynadığı Film ve Diziler

2021 Mevlana Mest-i Aşk (Kimya Hatun) – Sinema Filmi

2020-2021 Sen Çal Kapımı (Eda Yıldız Bolat) – FOX

2019 Azize (Azize Aksu Günay) – Kanal D

2019 Halka (Müjde Akay) – TRT 1

2017-2018 Siyah İnci (Hazal) – Star TV

2016-2017 Aşk Laftan Anlamaz (Hayat Uzun Sarsılmaz) – Show TV

2015-2016 Güneşin Kızları (Selin Yılmaz Mertoğlu) – Kanal D

2014 Hayat Ağacı (Selen Karahanlı) – TRT 1

2014 Çılgın Dersane Üniversitede (Meryem) – Show TV

2013 Çalıkuşu (Zahide) – Kanal D

2013 Tatar Ramazan (Berrak Dikkaya) – atv


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*