Hande Subaşı Kimdir?

Hande Subaşı Kimdir

Hem manken hem de oyuncu olarak tanıdığımız Hande Subaşı; katıldığı güzellik yarışması sonrasında kariyerine başlamış ve pek çok farklı alanda çok hünerli olduğunu göstermiştir. Peki, Hande Subaşı Kimdir? Kaç yaşındadır? Hande Subaşı 21 Şubat 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen nerelidir? Baba tarafının Elazığlı olduğu bilinmektedir.

Hem orta hem de lise öğrenimini Ankara’da özel Tevfik Fikret Lisesi’nde okudur. Daha sonra ise İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümünde eğitimine devam etti. İlk olarak 2005 yılında Miss Turkey yarışmasına katılmış ve yarışmayı birincilikle kazanarak tanınmaya başlamıştır. Bu yarışmadan sonra Miss World yarışmasına katılıp Türkiye’yi temsil etmiştir. En iyi ulusal kostüm ödülüne layık görüldü. Bu iki yarışma televizyon dünyasına adım atmasında etkili oldu ve televizyon kariyeri başlamış oldu. Hem televizyon dizilerinde hem de sinema filmlerinde önemli rollerde yer alan Hande Subaşı çok sayıda başarılı projeye imza attı.

Sporcu kimliği ile de tanınan ünlü manken düzenli pilates ve spor yaptığı, yaz aylarında da su kayağı olarak da bilinen wakeboard yaptığı bilinmektedir. Çok düzenli bir yeme programı uygulamadığını, her zaman formda kalmasının genetik olduğunu açıklayan Hande Subaşı yaş aldıkça bu alışkanlıkların da değişeceğini dile getirmiştir. Her fırsatta hayvanları insanlardan daha fazla sevdiğini dile getiren Subaşı, kendisin de köpek beslediği biliniyor.

Hande Subaşı Evli mi?

Hande Subaşı bir kez evlilik yaptı. Can Tursan ile 25 Ağustos 2012 yılında Suada’da evlenen Hande Subaşı, bir dargın bir barışık devam ettiği evliliğine 4 yılın sonunda; 2016 yılının mart ayında anlaşmalı olarak sona erdirdi. Sonraki zamanlarda Rıza Kocaoğlu ve Altuğ Cebeci ile aşk yaşadığı iddia edilmiş ve kameralara yansıyan görüntülerle de iddiaları güçlendirmişti. Hande Subaşı’nın Son olarak Alican Ulusoy ile birlikteliği ile basında yer almıştır. Alican Ulusoy ile nişanlandığı da magazin sayfalarında yer almıştır.

Hande Subaşı’nın Oynadığı Dizi ve Filmleri

Sahne kariyerine güzellik yarışması ile başlayan Hande Subaşı başarılı oyunculuğu ile pek çok sayıda rolü başarıyla oynadı. Tek sezon yayınlanan dizileri; ATV de 2006 yılında yayınlanan Adak dizisi, Show TV’de 2012 yılında yayınlanan Düşman Kardeşler, kanal D’de 2013 yılında yayınlanan Merhamet, 2010 yılında yayınlanan Elde Var Hayat, 2008 yılında yayınlanan Erkek 1 Kadın gibi sevilen dizilerde önemli karakterleri oynadı. Merhamet dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştır. Bu diziler dışında uzun soluklu dizilerde de rol almıştır.

TRT 1’de 2014-2015 yılları arasında yayınlanan Diriliş Ertuğrul’da Aykız rolüyle sevenleri tarafından beğenilerek izlenmiştir.  2017- 2018 yılları arasında Bahtiyar Ölmez dizisinde Yetkin Dikinciler ile başrolü paylaşmıştır.  ATV’de 2007 ve 2009 yılları arasında yayınlanan Elveda Rumeli’de de oynadığı vahide rollü ile izleyenlerin hafızalarında kalmıştır.

Sinema filmi olarak da 2009 yılında ülkemizde çok ses getiren, yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı Güneşi Gördüm ve 2009 yılında Gelecekten Bir Gün gibi izleyicide iz bırakan filmlerde rol aldı. Aşk Uykusu, Kuş Dili, Adak ve Anadolu Kartalları da yine rol aldığı filmler arasındadır. 2007 yılında Show TV’de yayınlanan Şimdi Şarkı Söylemek Lazım programına yarışmacı olarak katılmıştır.

Hande Subaşı bilinen diziler ve filmler dışında tiyatro sahnesinde de rol almış, müzik konusunda da iddialı olduğunu göstermiştir. Bir süredir çeşitli mekanlarda canlı performans yapan Subaşı bir de single çıkardı. Kariyerine bu yönde devam etmek istediğini belirten Hande subaşı acele etmeden bu yolda ilerleyeceğini açıkladı.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*