Hasan Doğru Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Hasan Doğru Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Hasan Doğru Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Hasan Doğru, 1988 yılında Zonguldak’ta dünyaya gelmiştir. Kozlu’da doğup büyüyen Hasan Doğru, aslen Ordu’ludur. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra Tiyatro Arın isimli grupta rol almıştır. Bunun üzerine de tiyatro sınavlarına hazırlanmaya başlamıştır. Hasan Doğru, Konservatuar Tiyatro sınavlarına iki kere girmiş ancak her ikisinde de başarısız olmuştur.

Hasan Doğru, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Devlet Konservatuarı opera bölümünün açıldığını duyunca şansını bir kere daha denemek istemiş. Ve bu denemede bölümü kazanmayı başarmıştır. Hasan Doğru, opera bölümünün hem ilk öğrencilerinden birisi olmuş, hem de ilk mezunlarından birisi olmayı başarmıştır. Zonguldak’ta bulunan Karaelmas Üniversitesi’nin ismi, 11 Nisan 2012 tarihindeki Resmi Gazete’de yayınlanmış olan 6287 sayılı kanun ile “Bülent Ecevit Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir.

Hasan Doğru, hem lisans öğrenimine devam etmiş, hem de babasının Kozlu’daki lokantasında çalışmıştır. 12 Haziran 2011 tarihinde Hasan Doğru, Eskişehir’den bağımsız milletvekili olan Ahmet Yılmaz için hazırlamış olduğu seçim şarkısı ile adını duyurmuştur. Ahmet Yılmaz, 25 Nisan 2010 tarihinde bir tekel bayisinde bıçakla bacağından yaralanmıştır. Yaralamada bulunan 4 kişiyi şişeleri atarak kovalayan Ahmet Yılmaz’ın vidyosu izlenme rekorları kırmıştır. Seçim şarkısı da büyük ilgi görmüştür.

Hasan Doğru; Ahmet Yılmaz’ın fotoğrafları eşliğinde klip haline getirmiş olduğu, bestesi ve sözleri kendisine ait olan “Tekel Savaşçısı Ahmet Abi” isimli şarkı internet üzerinde en çok tıklananlar arasında yer almıştır. Hasan Doğru, 2013 yılında Star tv ekranlarında yayınlanmakta olan, sunuculuğu ve yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın yapmış olduğu “O Ses Türkiye” isimli yarışmada birinciliği kazanarak, büyük bir başarıya imza atmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*