Hilal Cebeci Kimdir?

Son günlerde adından söz ettiren Hilal Cebeci kimdir? Çoğunluğun merak ettiği Hilal Cebeci, pop müziği şarkıcısıdır. Cebeci, 4 Temmuz 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise yıllarında müziğe yönelen Cebeci hem eğitim hayatına devam etmiş hem de müzik hayatına yön vermiştir. Hilal Cebeci o dönemlerde fasıl grubu kurarak özel günlerde ve gecelerde sahne almaya başladı. Cebeci ilk ses deneyimini müzik dünyasının önemli iki ismiyle gerçekleştirdi.

1993 yılında Erdal Erkoç ve Sinan Erkoç gibi başarılı iki isimle çalışarak müzik dünyasına etkili bir giriş yaptı. Bu yıl içerisinde kendi kurduğu fasıl grubuyla fasıl vermeye devam etti. 1994 yılında Mithat Paşa Kız Meslek Lisesi’nden mezun olan Hilal Cebeci, 1997 yılına kadar farklı mekanlarda sahne almaya devam etti. Bu mekanlar arasında Çubuklu Hayal Kahvesi ve Fayton Bar gibi çeşitli gece kulüpleri yer alıyor. İstanbullu olan şarkıcı burada çalışmalarını devam ettirdi.

Hilal Cebeci’nin Müzik Hayatı

Hilal Cebeci, lise yıllarında başladığı çalışmalarına çıkardığı albümle devam ediyor. İlk albümünü 1999 yılında çıkaran Cebeci bu albüm sayesinde ödül alıyor. Köylü Güzelleri adlı albümle Kral TV Müzik Ödülleri adı altında düzenlenen ödül töreninde Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcı ödülünü kazandı. İlk albümünün çok beğenilmesi ve aldığı ödül sonrasında yaklaşık 45 ilde halk konserleri verdi. Hilal Cebeci, çıkardığı albüm sonrasında daha da ün kazanarak TV ekranlarına gelmeye başladı. 1999 – 2000 yılları arasında albümün etkisini devam ettiren Cebeci, 2000 yılında TV ekranlarına geldi. Şarkıcı, Alo Yarışma adlı TV programını ATV ekranında seyirciye sundu. Hilal Cebeci, 2001 yılında sinema filminde oynadı.

Ersin Pertan’ın yönettiği Şarkıcı filminde rol alan Cebeci, ekranlarda yer edindi. Şarkıcı, 2001 yılında oynadığı filmin ardından yeni bir albüm çıkardı. En Güzel Ben Severim adlı albümle istediği başarıya ulaşamayan Cebeci, iki yılın sonunda Yükselme Zamanı adında yeni bir albüm çıkardı ve aradığı başarıya bu albümle ulaşmış oldu. 2011 Temmuz ayında Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla yeni bir akım başlatan ve bu akımın ardından hızla büyüyen hayran kitlesine sahip olan Cebeci, Twitter fenomenleri arasında yer alıyor.

Hilal Cebeci ve Yer Aldığı Çalışmalar

Hilal Cebeci kaç yaşında? Birçok sosyal medya kullanıcısı bu sorunun cevabını arıyor. Hilal Cebeci 1976 doğumludur. İstanbul’da doğan ve kariyer hayatına İstanbul’da devam eden şarkıcı, çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Lise yıllarından günümüze kadar pek çok çalışmada yer alan Cebeci kendi şarkılarını seslendirmiş, farklı şarkıların kliplerinde yer almıştır. Aynı zamanda ekran karşısına da geçen Cebeci, başarısını farklı alanlarda göstermiştir.

2000 yılında ilk albümünü çıkaran Cebeci 9 albüm çıkarmıştır. Köylü Güzeli albümü ile müzik dünyasına hızla giriş yapan Cebeci, Senden İyi Yaparım adlı albümle ara vermiştir. Şarkıcı, bu son albümün arkasından yeni bir albüm yayını yapmamıştır. Klip çalışmalarında da yer alan Hilal Cebeci ilk olarak 1994 yılında çekilen Ellerim Bomboş adlı çalışmada yer almıştır. Aynı yıl Sana Neler Edeceğim adındaki klipte oynayan şarkıcı 2014 yılında kendi albümünün parçası olan Senden İyi Yaparım adlı çalışmada yer almıştır. Hilal Cebeci 13 klipte yer almıştır.

Farklı film, dizi ve programlarda yer alan Cebeci ilk olarak 2000 yılında Tatlı Kaçıklar adındaki projede oynamıştır. 2008 yılında Aşkım Aşkım adlı projede yer alan Cebeci toplamda 6 gösterimde bulunmuştur. Hilal Cebeci İstanbul’da çalışmalarına devam etmektedir.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir