İdris Nebi Taşkan Kimdir?

İdris Nebi Taşkan Kimdir

Ekranların genç oyuncuları arasında yer alan İdris Nebi Taşkan kimdir? Son yılların parlayan yıldızlarından olan Taşkan İstanbul doğumludur. İstanbul Beyoğlu doğumlu olan oyuncunun annesi Serpil Özsavaner, kardeşi ise Zelal Taşkan’dır. İdris Nebi Taşkan kaç yaşındadır?

Taşkan 18 Ağustos 1997 doğumludur. Aslan burcu olan oyuncu, burcunun özelliklerini taşır. 1.90 cm boyunda olan oyuncu 84 kilodur. Oyunculuğa olan ilgisi nedeniyle eğitimine bu yönde ilerlemek isteyen oyuncu Beykent Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencisidir. Farklı projelerde rol alan Taşkan ekranda başarılı performans sergileyerek kariyer hayatında önemli adımlar atmaktadır.

İdris Nebi Taşkan Meslek Hayatı

İdris Nebi Taşkan nereli? Baba tarafı aslen Adanalı olan Taşkan yaşamına İstanbul’da devam ediyor. İstanbul’da meslek hayatı için projelerde yer alan Taşkan bugüne kadar farklı birçok projede yer aldı. Çocukluk ve gençlik döneminde basketbola ilgili olan başarılı oyuncu daha sonraları oyunculuğa ilgi duymaya başladı. Eğitim hayatına oyunculuk için yön veren oyuncu ilk olarak 2015 yılında izleyicinin karşısına çıktı.

2015 yılında geniş izleyici kitlesine sahip olan Poyraz Karayel dizisinde rol alan oyuncu, dizide yardımcı karakter olarak kısa süre yer aldı. Oyuncunun meslek hayatı boyunca farklı dizi ve filmlerde yer aldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde de kısa süre yer alan oyuncu zamanla yönetmenler tarafından fark edildi.

Yardımcı karakter olarak dizilerde yer alan oyuncu 2016 yılında başrol oyuncusu olarak dizilerde yer almaya başladı. 2016 yılından sonra projelerde önemli karakterleri canlandırarak izleyici tarafından beğeni topladı. Başarılı genç oyuncu yeni bir projeyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

İdris Nebi Taşkan Hangi Projelerde Yer Aldı

Genç erkek oyuncular arasında yer alan Taşkan bir süredir ekranlarda yoktu. Ekranlara kısa süre ara veren oyuncu için geri sayım başladı. Muhteşem Yüzyıl ve Poyraz Karayel dizilerinde rol alan oyuncu daha sonra 2016 yılında yeni bir projede yer aldı. Arkadaşlar İyidir adlı dizide Eren karakterini canlandırarak başrol oyuncu olarak seçildi.

Meslek hayatının dönüm noktası olan Arkadaşlar İyidir, oyuncunun kitlesini büyütmek için yeterli oldu. Dizinin Eren’i annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan, çocukluk travmalarını atlatamayan bir gençtir. Popüler biri olan Eren saf ve masum bir yapıya sahipken aynı zamanda tehlikeli sularda yüzmeyi sever. Taşkan, Eren karakterini izleyiciye etkili bir şekilde yansıtarak meslek hayatında önemli adımlar atmıştır.

Oyuncu, arkadaşlar İyidir dizisinin hemen ardından kısa süre sonra yeni bir dizi projesinde yer aldı. 2017-2018 yıllarında geniş izleyici kitlesine sahip olan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde başrol oyuncusu olan Taşkan, Yasin karakterini canlandırdı. Dizide canlandırdığı rol sayesinde başarılı performans sergileyen, izleyiciden beğeni toplayan oyuncu dizinin ardından ilk sinema filminde yer aldı. Sinema filminde başrol oyuncusu olarak başarılı performans sergiledi. 2019 yılında izleyicinin karşısına çıkan Özgür Dünya adlı filmde Tolga karakterini canlandırdı.

Filmde sergilediği başarılı performansı aynı yıl yayınlanmaya başlayan Zalim İstanbul dizisinde de devam ettirdi. Kanal D ekranlarında yayınlanan dizide Civan Yılmaz karakterini canlandırdı. 2019-2020 yıllarında izleyiciyle buluşan dizide gururlu ve asi gence hayat veren Taşkan yeni bir dizi projesiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yaz dizisi olan Baht Oyunu, genç oyuncuların bir araya geldiği yeni bir proje. Projede yer alan Taşkan 15 Haziran itibariyle ekranlarda olmayı bekliyor. Başrol oyuncusu olarak dizide yer alan başarılı isim, hayran kitle tarafından merakla bekleniyor. Romantik komedi türündeki dizide Taşkan yeni bir karakterle izleyiciyle buluşuyor.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*