İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu Kimdir?

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu Kimdir
İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu Kimdir

Televizyon ekranlarında yapmış olduğu dini içerikli programlar ile tanınmış olan Ömer Döngeloğlu kimdir? İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetmiştir. Bu haber sonrasında vatandaşlarımız tarafından Ömer Döngeloğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında gibi soruların cevaplarını araştırmaya başlamıştır. Merak edilen tüm detayları biyografimizde bulabilirsiniz.

Ömer Döngeloğlu, 1968 yılında Tokat Zile’de dünyaya gelmiştir. İlk öğrenimini Zile Altunyurt İlkokulu’nda tamamlamıştır. Orta öğrenimini ise Zile İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans öğrenimini de Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlamıştır. Ömer Döngeloğlu, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Ömer Döngeloğlu, 1986 ve 1996 yılları arasında memleketi olan Tokat’ta imam hatiplik yapmıştır. Kamu personeli olarak yıllarca birçok görevde çalışmıştır. Yıllar boyunca Siyer-i Nebi ve İslam Tarihi üzerine araştırmalar yapmıştır. Bu konularda birçok inceleme ve geziler yapmıştır.

Ömer Döngeloğlu, geçirmiş olduğu Corona virüs sebebiyle Başakşehir’de hastanede tedavi görmekteydi. 3 Mayıs 2020 tarihinde hayatını kaybetmiştir. İlahiyatçı olan Ömer Döngeloğlu, Edirnekapı Şehitliği’ne defnedilmiştir. Ömer Döngeloğlu; yapmış olduğu birçok dini program ile tanınmıştı. Kendisine Covid-19 tanısı konulduktan sonra tedavisine Başakşehir Hastanesi’nde devam edilmiştir.

Hayatını kaybeden Ömer Döngeloğlu için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim kalın ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu gibi birçok devlet adamından taziye mesajları oğlu Muhammed Döngeloğlu’na ve sosyal medya üzerinden yapılmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*