İlhan Şen Kimdir?

İlhan Şen Kimdir

Son dönemde oldukça adından söz ettiren oyuncu İlhan Şen kimdir? Uzun bir süredir modellik yapmakta olan oyuncu Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Mehmed Bir Cihan Fatihi isimli dizilerde rol oynamıştır. Şimdilerde Fox TV ekranlarında Aşk Mantık İntikam isimli dizide Ozan Korfalı karakterine can vermektedir. İşte İlhan Şen’in hayatı.

Ünlü oyuncu İlhan Şen, Bulgaristan doğumludur. Son dönemde rol almış olduğu dizilerle de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Peki İlhan Şen kimdir ve kaç yaşında? Ünlü oyuncu İlhan Şen hakkında tüm merak edilenleri biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz. Ünlü oyuncu İlhan Şen 19 Aralık 1987 tarihinde Bulgaristan’da dünyaya gelmiştir. Henüz 2 yaşında iken ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamış olan ünlü oyuncu, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

İlhan Şen; 2008 yılında Türkiye’nin en iyi modeli yarışmasında finalist olmuştur. Ve en iyi mayo modeli seçilmiştir. Yıl 2009 olduğunda ise Türkiye’nin en iyi modeli seçilmiştir. Ardından Bulgaristan’da yapılan yarışmada da Türkiye’yi temsil etmiş ve Avrupa’nın en iyi modeli seçilmiştir.

Modellik yapmaya bir süre daha devam eden İlhan Şen, oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. Ve profesyonel oyunculuk kariyerine Şahin Tepesi isimli dizi ile başlamıştır. Şimdilerde ise Fox TV ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam isimli dizide Burcu Özberk ile başrol oynamaktadır.

İlhan Şen’in Rol Aldığı Diziler

  • 2021 – Aşk Mantık İntikam (TV Dizisi)
  • 2021 – Seni Çok Bekledim (Erol Eren)
  • 2019 – EşkıyaDünyayaHükümdarOlmaz (TV Dizisi)
  • 2018 – Şahin Tepesi (Mete) (TV Dizisi)
  • 2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi (TV Dizisi)

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*