İsmail Küçükkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

İsmail Küçükkaya Kimdir?

İsmail Küçükkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Fox TV ekranlarında sabah haberleri ile bildiğimiz Çalar Saat programını sunan İsmail Küçükkaya Kimdir? İsmail Küçükkaya hakkında merak ettiğiniz tüm detayları biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz. Sunucu İsmail Küçükkaya, Hürriyet, Star, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştıktan sonra Fox TV’ye geçiş yapmıştır. Bu kanalda Çalar Saat programını sunmaktadır. Peki İsmail Küçükkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

İsmail Küçükkaya 20 Ocak 1972 tarihinde Yunus ve Halise Küçükkaya’nın oğlu olarak Kütahya’nın Simav ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Kütahya Simav’da tamamlayan İsmail Küçükkaya, 1993 yılında Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuştur.

İsmail Küçükkaya gazetecilik kariyerine ilk olarak 1991 yılında Hürriyet gazetesinde muhabirlik yaparak başlamıştır. Ardından Sabah ve Star gazetelerinde de görev yapmıştır. Kariyerini yavaş yavaş tırmanan ünlü sunucu İsmail Küçükkaya 2000 yılında Akşam Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. 2003 yılına gelindiğinde hem köşe yazarlığı yapmaya hem de Skytürk’te Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır.

İsmail Küçükkaya, 2005 ve 2008 yılları arasında Akşam Gazetesi’nin Ankara temsilciliğini yapmıştır. 2008 yılının Kasım ayında ise Akşam Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni görevine getirilmiştir. 2013 yılının Haziran ayında Gezi Parkı olaylarının hemen ardından görevinden alınmıştır.

İsmail Küçükkaya 2013 yılının Eylül ayına gelindiğinde Fox TV’de Çalar Saat isimli programı sunmaya başlamıştır. Son olarak ünlü gazetecinin 2008 yılında yayına giren “Cumhuriyetimize Dair” ve 2012 yılında da “Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı” isimli iki kitabı bulunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*