İsmet Özhan Kimdir?

İsmet Özhan bir zamanlar ekranların aranan yüzü iken yaşadıkları ile birlikte ekranlardan uzaklaşmış, uzun süredir görünmez olmuştur. Fakat zaman zaman internette merak edilmekte, İsmet Özhan kimdir gibi araştırmalar yapılmaktadır.

İsmet Özhan kaç yaşındadır? Özhan, 1958 yılında doğmuştur. Model olarak tanınmış, dönemin en çok ilgi çeken modellerinden birisi olmuştur. Birçok televizyon dizisinde, sineme filminde rol almıştır.

İsmet Özhan’ın Kariyeri

1984 yılında Senaryosu Murathan Mungan tarafından yazılan, yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı ve başrolünde Müjde Ar’ın olduğu Dağınık Yatak adlı filmle ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

Daha sonra 1986 yılında Sevda Ateşi adlı filmde Halil karakterini, 1987’de Sen Ağlama adlı filmde Hakan karakterini canlandırmıştır. Yine aynı yıl Yeniden Doğmak adlı televizyon dizisinde baba rolünde yer almıştır.

Oyunculuk kariyerine aralıksız devam eden Özhan, 1988’de Biz Ayrılamayız, 1989’da Öyle Bir Kadın Ki, 1990’da Afacan Ateş Parçası, Günah Tohumu ve Küçük ve Sonsuz Yürek filmlerinde bulunmuştur. 1991 yılında dört projenin içinde birden yer almış, Ahmet Hamdi Bey Ailesi, Kalbin Sesi, Yol Palas Cinayeti, dizlerinde ve İki Kadın TV filminde oynamıştır. 1997 yılına kadar aralıksız her yıl çeşitli dizi ve sinema projeleri içinde yer alan Özhan, 2001 yılına kadar ara vermiş, o yıl Savunma adlı dizide rol almıştır. 2005’te Yolun Sonu, 2007’de Hakkını Helal Et ve Kara Güneş dizilerinde, son olarak da 2011 yılında Ana Yüreği dizisinde oynamıştır.

1997 yılında senaryosu Nuran Devres tarafından yazılan, yönetmenliği Osman Seden tarafından yapılan İntizar adlı televizyon dizisinde Sadi karakterini canlandırmıştır. Bu dizide Muazzez Ersoy, Tomris Oğuzalp, Hazım Kömürcü, Cem Kurtoğlu, Eşref Kolçak gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

1998 yılında İsmet Özhan, sayısal lotonun çekilişinde 6 bilerek 1 milyon dolara yakın ikramiye kazanmıştır. Kazandığı bu paranın 500 bin dolarını bir gecede borsada kaybetmiş, kalanı ile de yatırım yaparak ev almıştır. Yakın zamanda yaptığı açıklamada o dönem Datça’da ve İstanbul’da birer ev aldığını, bunun en iyi yatırımları olduğunu şimdi fark ettiğini belirtmiştir.

İsmet Özhan lotodan para kazandığında banka memuru onun gizliliğini ihlal etmiş ve Özhan birden çeşitli kişilerden tehditler almaya başlamıştır. Sürekli para istemişler, hatta bir seferinde darp etmişlerdir. Şikayetçi olmuş, daha sonra kendisini tehdit edenlerin damacanayla su satan bir grup olduğunu öğrenmiştir.

İsmet Özhan’ın Evlilik Hayatı

Muazzez Ersoy ile İsmet Özhan 18 Haziran 2001 tarihinde evlenmişler; fakat 4 ay gibi kısa bir süre sonra boşanmışlardır. Özhan bu evlilik hakkında hayatının en büyük pişmanlığı olduğunu, nasıl evlendiğine anlam veremediğini, sanki o dönem gözlerine bir perde indiğini dile getirmiştir.

Kasım 2004’de Seray Sever’in sunuculuğunu yaptığı Ünlüler Çiftliği adlı yarışmaya katılan İsmet Özhan burada Ali Güven, Toprak Sergen, Banu Alkan, Ceylan, Güllü, Hilal Cebeci, Ferhat Güzel, Tuğba Altıntop, Ali Atik gibi isimlerle yarışmış, yarışmanın kazananı Toprak Sergen olmuştur.

İsmet Özhan 2004 yılında Londra’ya yerleşerek 8 yıl orada çalışmıştır. İngiliz vatandaşlığı da almış, 2 sene boyunca dönemin Hürriyet gazetesi Londra temsilcisi Ayşegül Ekinci ile nişanlı kalmış, bir süre sonra ayrılmıştır. 2012 yılında yeniden Türkiye’ye dönen Özhan, Alaçatı’ya yerleşmiştir. Burada bir de işletmenin ortaklığını almıştır. Bir süre sonra kışları Londra’da, yazları Datça’daki taş evinde köy hayatı yaşamaya başlamıştır. Halen yaşantısına bu şekilde devam etmektedir. Son olarak Şubat 2020’de Nişantaşı’nda görüntülenen İsmet Özhan şan ve şöhretten uzak yaşamayı sevdiğini, o yılları hiç özlemediğini, sık sık spor yaparak sağlıklı bir yaşam süremeye çalıştığını belirtmiştir.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir