Kaan Taşaner Kimdir?

Kaan Taşaner Kimdir

Şimdilerde Fox TV ekranlarında yayınlanan Kanunsuz Topraklar isimli dizide rol alan Kaan Taşaner kimdir? Kaan Taşaner kaç yaşında ve nereli? Kaan Taşaner hakkında merak edilen tüm detayları biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz.

23 Nisan 1979 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen Kaan Taşaner, oyuncu olan Sacide Taşaner’in oğludur. Kaan Taşaner, henüz 17 yaşında iken bir tiyatro topluluğu kurslarına katılmıştır. Lisans eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur.

Profesyonel ilk oyunculuk tecrübesini Karanlıkta İlk Işık Kubilay isimli tiyatro oyunu ile elde etmiştir. 2004 yılına kadar da birçok tiyatro oyununda yer almıştır. Dizi olarak ilk rolü ise 2004 yılında yayınlanan Büyük Buluşma isimli dizidir.

Kaan Taşaner, Vedat Türkali’nin senaryosunu yazmış olduğu Fatmagül’ün Suçu Ne? isimli dizide 2010 yılında Beren Saat, Engin Akyürek, Musa Uzunlar, Sumru Yavrucuk, Civan Canova, Murat Daltaban, Buğra Gülsoy, Deniz Türkali, Engin Öztürk ve Seda Güven isimleri ile birlikte rol oynamıştır.

2012 yılında ise yayınlanan Kuzey Güney isimli dizide Buğra Gülsoy, Kıvanç Tatlıtuğ, Öykü Karayel, Merve Boluğur, Zerrin Tekindor, Hale Soygazi ve Bade İşçil ile birlikte rol oynamıştır. 2013 yılında Kayıp isimli dizide de Mete Horozoğlu, İlker Kaleli, Aslı Enver, Dolunay Soysert, Menderes Samancılar ve Kürşat Alnıaçık isimleri ile irlikte rol oynamıştır.

TRT1’de yayın hayatına 8 Aralık 2014 tarihinde başlayan Diriliş: Ertuğrul Gazi isimli dizide Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Hande Subaşı ve Mehmet Çevik gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Şimdilerde ise Fox TV kanalında yayına başlayan Kanunsuz Topraklar dizisinde rol oynamaktadır.

Kaan Taşaner’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2014 – Diriliş: Ertuğrul Gazi (Gündoğdu) (TV Dizisi)
  • 2013 – Kayıp (Kemal Özdemir) (TV Dizisi)
  • 2012 – Kuzey Güney (Şeref Komiser) (TV Dizisi)
  • 2010 – 2011 – Fatmagül’ün Suçu Ne? (Erdoğan Yaşaran) (TV Dizisi)
  • 2008 – Kendi Okulumuza Doğru (Ozan Öğretmen) (TV Dizisi)
  • 2007 – Hakkını Helal Et (Tayfun) (TV Dizisi)
  • 2005 – Beşinci Boyut (Galip) (TV Dizisi)
  • 2004 – Büyük Buluşma (TV Dizisi)

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*