Kenan Doğulu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Kenan Doğulu Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Yılların sanatçısı olan Kenan Doğulu kimdir? Kenan Doğulu kaç yaşındadır? Kenan Doğulu nerelidir? Kenan Doğulu’nun sanatçılık kariyeri nasıl ilerlemiştir? gibi detaylı soruların cevaplarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz.


Kenan Doğulu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Kendisini en son güzel oyuncu Beren Saat ile evlenmesi ile magazinlerde gördüğümüz Kenan Doğulu kimdir sorusu birçok insanın aklını kurcalayan sorulardan biri olmaktadır. Şarkıcılığın yanı sıra şarkı sözü yazarlığı, besteciliği ve yapımcılığı da yapan Kenan Doğulu nerelidir sorusunu merak edenler için, Kenan Doğulu İstanbul’da doğmuştur ve hayatının üniversite çağına kadar olan kısmını İstanbul’da geçirmiştir. Annesi ve babası Antepli olan Kenan Doğulu’nun müziğe olan yeteneği daha beş yaşındayken ortaya çıkmıştır. Bu yeteneğini keşfeden ailesinin de desteği ile çocuk yaşta konservatuvara girerek piyano eğitimi almaya başlamıştır.

Piyanonun yanı sıra gitar ve flüt eğitimleri de almış olan Kenan Doğulu, konservatuvarda şan ve tiyatro eğitimi de görmüştür. Konservatuvarda başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmiş olan Kenan Doğulu, sanat eğitiminin ilerletmek için Amerika’ya giderek müzik eğitimine devam etmiştir. Daha sonra Türkiye’ye dönüş yapan Doğulu, ilk albümü için hazırlıklar yapmaya başlamıştır. Hazırlıklarını başarı ile tamamlamasının ardından 1993 yapımı ilk albümü Yaparım Bilirsin’i piyasaya sürmüştür. Aldığı müzik eğitiminin sayesinde ilk albümünde çok büyük başarılara imza atmış olan Kenan Doğulu, birçok müzik kuruluşundan ödüller almıştır.


Kenan Doğulu’nun Müzik Kariyeri

İlk albümünde yakaladığı başarı ile Türkiye’de adından sıkça söz edilir hale gelmiş olan Kenan Doğulu İstanbullu ve üç çocuklu bir ailede ortanca kardeştir. İlk albümünden kısa bir süre sonra aralıklarla çeşitli single parçalar yayınlayan Kenan Doğulu bu sırada ülke çapında konserler vermeye devam etti. Yaptığı müzik ve sergilemiş olduğu sahne performansı ile Türkiye’de kendine birçok hayran kazandı. Single parçalardan sonra hazırlıklarına başladığı ve 1994 senesinde yapımını tamamladığı ikinci albümü olan Sımsıkı Sıkı Sıkı’yı hayranlarının beğenisine sundu. Albümündeki öne çıkan parçalar ile albümünün çıkışını takip eden iki yıl içinde verdiği konser sayısı ile ülke çapında bir rekora imza attı.

Daha sonra 96, 97 ve 98 senelerinde ardı ardına albümler çıkarmaya devam etti. Çıkardığı her albüm öncekilerden daha çok beğeni toplayan Kenan Doğulu artık hem ülke çapında hem de dünyada birçok ülkede tanınan bir şarkıcı haline geldi. Cumhuriyet’in 75. Yılına ilişkin hazırlanan kutlamalarda görev alan Kenan Doğulu, Onuncu yıl marşına getirdiği yorum ile olumlu eleştiriler aldı. 2000’li yıllarda çıkardığı albümlerde en çok beğenilen şarkılar arasında yer alan Çakkıdı şarkısı, uzun bir süre boyunca Türkiye’de dinlenen şarkılardan biri oldu. Bu şarkılar Avrupa’da da müzik listelerinde kendine yer bulmayı başardı.


Kenan Doğulu ve Özel Hayatı

Dinamik ve enerjik yapısı ile insanları kendine hayran bırakan şarkıcı Kenan Doğulu kaç yaşındadır sorusu birçok hayranının ilgilendiği bir konudur. 1975 doğumlu olan Kenan Doğulu, beş yaşındayken başlamış olduğu müzik hayatına günümüzde de devam etmektedir. Müzik alanındaki başarıları sayesinde Türkiye’yi ünlü şarkı yarışması olan ve Avrupa ülkelerinin katıldığı Eurovizyon yarışmasında temsil etmeye hak kazanan Kenan Doğulu, 2007 Eurovizyon’da finale kalarak yarışmada dördüncülüğe hak kazandı.

Eurovizyon yarışması için hazırlamış olduğu Shake It Up Şekerim şarkısı yarışmanın öne çıkan yapımlarından biri oldu. Albümlerine ara vermiş olan Kenan Doğulu, bu araya 2005 yapımı olan Patron albümü ile son verdi. Kendisi gibi müzisyen olan ve müzik yapımcılığı ile uğraşan kardeşi Ozan Doğulu ile hazırladıkları bu albüm, sanatçı için unutulmaz bir dönüş oldu. Özel hayatı ile de dikkat çeken Kenan Doğulu, ünlü televizyon dizisi ve sinema oyuncusu Beren Saat ile 2014 yılında Amerika’da dünya evine girdi.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*