Kerem Bursin Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Kerem Bursin Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Oynadığı her dizi ve yapım ile hayranlık uyandıran Kerem Bursin kimdir ve oyunculuğa nasıl başlamıştır. Uzun yıllardır televizyon ve sinema oyunculuğu ile tanınan Kerem Bursin kaç yaşındadır ve aslen nerelidir gibi tüm soruların cevabını bu yazımız altında bulabilirsiniz.


Kerem Bursin Kimdir? Biyografi ve Hayatı

1987 yılında doğmuş olan Kerem Bursin, sanat kariyerine öncelikle lise yıllarında arkadaşları ile birlikte kurmuş olduğu müzik grubu sayesinde başlamıştır. İstanbul’da doğmuş olan ünlü oyuncu aslen Bürsin soyadına sahip olmasına rağmen Amerika’da soyadı değiştirilmiş ve Bursin olarak tanınmıştır. Henüz 13 yaşındayken babasının işi dolayısıyla öncelikle İskoçya sonrasında ise Amerika’ya taşınan Bursin, 2002 yılında Teksas eyaletine yerleşmiştir.

Lise eğitimini Teksas’ta aldıktan sonra üniversite için Boston’a taşınmış ve burada oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Emerson College üzerinde eğitim aldıktan sonra üniversite eğitimi tamamlayarak, Los Angeles’a taşınmıştır. Los Angeles’ta oyunculuk yapmaya başladığı yıllar yaz tatillerini Türkiye’de geçirmiş ve önemli isimlerden aldığı oyunculuk eğitimleri ile birçok yapımda rol almıştır.

Birçok Hollywood-Türk ortak yapımı sinema filminde ve TV yapımlarında hem İngilizce hem Türkçe kullanarak, çift dil üzerinden oyunculuk yapmıştır. 2006 yılında ilk defa sinema oyunculuğuna başlamış ve Thursday isimli film ile kamera karşısına geçmiştir. Türkiye’de 2014 yılında Erhan rolünü canlandırdığı Unutursam Fısılda ve 2018 yılındaki İyi Oyun filmi ile sinemada yer almıştır.


Türk Dizilerinde Kerem Bursin

Yine bir tatil döneminde kuzeninin düğünü için İstanbul’a gelen Kerem Bursin, bu sırada Gaye Sökmen ile tanışmıştır. Bu tanışma sonrasında Gaye Sökmen Ajans ile anlaşma gerçekleştiren Bursin, Türkiye’de oyunculuk yapmak için ülkemize yerleşmiştir.

Kerem Bursin Türkiye’de ilk defa 2013-2014 sezonunda yayınlanmış olan Güneşi Beklerken dizisinde Kerem Sayer/Güneş Sayer rolleri ile kamera karşısına geçmiştir. Aslen İstanbullu olan Bursin, daha sonrasında 2014 yılında Ulan İstanbul dizisinde konuk oyuncu olarak yer almış ve aynı yıl Şeref Meselesi dizisinde Yiğit Kılıç rolüne can vermiştir.

2017 yılında yayınlanan Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Ali Smith rolü ile Leyla Lydia Tuğutlu ve Gürkan Uygun ile kamera karşısına geçmiştir. 2018 yılı itibariyle Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Muhteşem İkili filminde Mustafa Kerim Can rolüyle bir polis memuru olarak büyük beğeni toplamıştır.

Oynadığı dizi film projeleri ile birlikte Kerem Bursin, birçok farklı kısa film projesinde ve internet yapımlarında rol almıştır. Özellikle 2018 yılında bir internet yapımı olarak hazırlanmış olan Yaşamayanlar isimli yapımda başrol oyuncusu Dimitry olarak rol almıştır. Hatta Kiss of death isimli kısa film projesinde yapımcı olarak yer almıştır.

Oyunculuk çalışmalarını tiyatro alanında da sürdürmüş olan Kerem Bursin, özellikle Amerika’da birçok farklı tiyatro prodüksiyonunda bulunmuştur. Türkiye’de reklam filmlerinde, müzik kliplerinde ve ayrıca yarışma programları gibi yapımlarda yer almıştır. Ünlü markaların reklam filmlerinde, seri reklam projelerine katılmış ve oyunculuk çalışmaları sayesinde birçok defa ödüllere aday gösterilmiştir.


Kerem Bursin’in Özel Hayatı

Kerem Bursin, yıllar boyunca gerçekleştirdiği başarılı oyunculuk ile birlikte farklı yapımlar sayesinde ödüller kazanmayı hak etmiştir. İstanbul doğumlu olmakla birlikte Kerem Bursin nerelidir sorusu için yine İstanbul cevabı verilebilir. Uzun bir süredir beraber olduğu Serenay Sarıkaya ile seviyeli bir ilişki yürütmekte olan Kerem Bursin özel hayatında ise magazin haberlerinden ve kameralardan uzak kalmaya çalışıyor. Özel hayatında annesinin kendisi için çok büyük bir destekçi olduğunu ve bu sayede oyunculuk için büyük başarılar elde etmesinde yardımcı olduğunu belirtiyor. Son olarak Serenay Sarıkaya ile ayrılan Kerem Bursin; Hande Erçel ile birlikte yeni bir diziye başlamış ve ekran başına çıkmaya hazırlanmaktadır.


 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*