Kerem Bürsin Kimdir?

Kerem Bürsin Kimdir

Kerem Bürsin, Türk televizyon ve sinema dünyasının başarılı ve yakışıklı oyuncularından biridir. Hem Hollywood-Türk ortak yapım projelerinde hem de Türkçe projelerde İngilizce ve Türkçe dillerinde oyunculuk yaparak tanınmıştır. Bürsin, en çok “Güneşi Beklerken” adlı dizideki performansıyla dikkat çekti. Peki, Kerem Bürsin kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Kerem Bürsin hangi dizi ve filmlerde oynadı? İşte Kerem Bürsin hakkında merak edilenler.

Kerem Bürsin’in Hayatı

Kerem Bürsin, 4 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. Babası iş nedeniyle sık sık yurtdışına taşındığı için çocukluğu ve gençliği farklı ülkelerde geçti. İskoçya, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya ve ABD gibi ülkelerde yaşadı. 1999 yılında 12 yaşındayken ailesiyle birlikte ABD’ye yerleşti. Lise eğitimini Teksas’ta tamamladı. Lisedeyken tiyatro ile ilgilenmeye başladı ve ABD genelindeki liseler arası tiyatro yarışmasında en iyi erkek oyuncu seçildi. Üniversite eğitimini oyunculuk üzerine alarak Emerson College’ın pazarlama iletişimi bölümünden mezun oldu.

Kerem Bürsin’in Kariyeri

Kerem Bürsin, oyunculuk kariyerine ABD’de başladı. Yapımcı Roger Corman’ın “Sharktopus” ve “Palace of the Damned” televizyon filmlerinde, bazı bağımsız filmlerde ve kısa filmlerde rol aldı. 2013 yılında Türkiye’ye döndü ve Kanal D’de yayınlanan “Güneşi Beklerken” adlı dizide Kerem Sayer ve Güneş Sayer karakterlerini canlandırarak büyük bir çıkış yakaladı. Bu dizide rol arkadaşı Hande Doğandemir ile birlikte Lipton reklamında da oynadı.

2014 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği “Unutursam Fısılda” adlı sinema filminde müzisyen Erhan karakterini oynadı. Aynı yıl “Şeref Meselesi” adlı dizide Yiğit Kılıç karakterini canlandırdı ve aynı karakterle “Ulan İstanbul” dizisinde konuk oyuncu oldu.

2015 yılında Mavi Jeans’in reklam yüzü oldu. Markanın diğer bir yüzü Serenay Sarıkaya ile birlikte Türkiye’nin ilk snapchat röportajını gerçekleştirdi. İkili reklamda Maroon 5’ın “This Love” şarkısını seslendirdi. Çiftin ikinci reklam filmleri #yepyenibirjean etiketi ile gerçekleşti.

2016 yılında Serenay Sarıkaya ile birlikte üçüncü reklam filminde #yaşasınmavi etiketi ile rol aldılar. Aynı yıl Can Feda adlı savaş filmi için kamera karşısına geçti.

2017 yılında atv’de yayınlanan “Bu Şehir Arkandan Gelecek” adlı dizide Ali Smith karakterini oynadı.

2018 yılında BluTV’de yayınlanan “Yaşamayanlar” adlı internet dizisinde Dmitry karakterini canlandırdı.

2019 yılında Kanal D’de yayınlanan “Muhteşem İkili” adlı dizide Mustafa Kerim Can / MKC karakterini oynadı.

2020 yılında FOX’ta yayınlanan “Sen Çal Kapımı” adlı dizide Serkan Bolat karakterini üstlenerek Hande Erçel ile birlikte başrolü paylaştı. Bu dizideki rol arkadaşı Melisa Döngel ile de aşk dedikodularına karıştı.

2021 yılında Eflatun adlı sinema filminde başrol oynadı.

2023 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan “Ya Çok Seversen” adlı dizide Ateş Arcalı karakterini canlandırmaya başladı.

Kerem Bürsin’in Özel Yaşamı

Kerem Bürsin, 1987 doğumlu olup 2023 yılı itibarıyla 36 yaşındadır. 1.79 metre boyunda ve 71 kilodur. İkizler burcudur. Sosyal medyada aktif olarak yer almaktadır. Instagram’da @thebursin kullanıcı adıyla 9.5 milyon takipçisi vardır.

Kerem Bürsin, özel hayatını gizli tutmaya çalışan bir oyuncudur. Daha önce Serenay Sarıkaya, Hande Doğandemir, Melisa Döngel gibi isimlerle aşk dedikodularına karışmıştır. Ancak kendisi bu iddiaları yalanlamıştır. Şu anda hayatında biri olmadığını söylemektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*