Kerim Tekin Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Kerim Tekin Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Hayata çok erken veda eden sanatçı, hem sevenlerini hem de sanat dünyasını adeta yasa boğan Kerim Tekin kimdir? Bu yazımızda Kerim Tekin nerelidir? Kerim Tekin’in öğrenim hayatı nasıldır? Kerim Tekin ne zaman ölmüştür? sorularının cevaplarını bulabileceksiniz. Kar Beyaz, Cici Baba, Akşamlar, Haykırsam Dünyaya, Kara Gözlüm ve Yalansın Yar gibi unutulmaz şarkılar ile bilinen ve hiçbir zaman unutulmayan Kerim Tekin kimdir ve müzik hayatına nasıl başlamıştır.


Kerim Tekin Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Zamansız ölümü ile müzik dünyasını yasa boğan ve hayranlarını üzen Kerim Tekin, çok kısa süren kariyerinde büyük başarılar yakalamış ve adından sıklıkla söz ettirmiştir. Bu başarıları ile birlikte Türk pop müziğinde önemli bir yere sahip olan Kerim Tekin ile ilgili yaşı, memleketi, sanat hayatı ve yaşamı hakkında tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle cevaplanması gereken Kerim Tekin kaç yaşındadır sorusu içi vefat ettiğinde 23 yaşında olan sanatçı 18 Nisan 1975 tarihinde Erzincan’da dünyaya gelmiştir.

Bu nedenle Kerim Tekin nerelidir sorusu için net olarak Erzincan cevabı verilebilir. Tekin, çok küçük yaşlarda müzik ile haşır neşir olmuş ve kariyerine giden ilk adımları henüz ortaokulda atmıştır. Bu dönemde ailesinin desteği ile birlikte vokal ve gitar dersleri alan sanatçı, lise çağlarında İstanbul’a gelmiş ve İstanbul Ataköy Lisesi’nden mezun olmuştur. 17 yaşında iken gece kulüplerinde sahne almaya başladığında bir yandan da Bozüyük Maden Fakültesi’nde yükseköğrenim hayatına devam ediyordu. Annesi Handan Tekin, Babası Süleyman Tekin ve Ablası Seda Tekin ile birlikte yaşamına devam eden Erzincanlı sanatçı, başarılı bir şekilde sürdürdüğü ilerleyişi ardından 1994 yılında ilk albüm çalışmaları için S Müzik ve Raks Müzik ile anlaşma sağladı.

Yaklaşık bir yıl süren çalışmalar sonrasında 1995 yılında Kara Gözlüm isimli ilk albümünü müzikseverler ile buluşturdu. Albüm çalışmalarının ardından hızlı bir şekilde sahne çalışmaları, konserler ve televizyon video klipleri için çalışmalara devam etti. On adet şarkı yer alan ilk albümde prodüktörlüğü üstlenen Halis Bütünley aynı zamanda Tekin’in menajerliğini de üstlenmiştir. İlk albüm Kara Gözlüm’de Kenan ve Ozan Doğulu kardeşlere ait olan Cici Baba şarkısı çok popüler bir çıkış yakaladı. Albümde Garo Mafyan, Zeynep Talu Kurşuncu, İlhan Şeşen, Yusuf Bütünley, Saro Secikyan ve Fabio Taşel gibi birçok ismin çalışmaları yer almıştır.


Şöhret Yılları Ve Kerim Tekin’in Erken Vedası

1995 yılında Kara Gözlüm albümü ile hızlı bir şöhret yakalayan Kerim Tekin; yakışıklılığı, samimi ifadeleri, genç yüzü ve sempatik tavırları ile klipleri ve sahne çalışmalarında çok beğenilen bir sima olmuştur. Bu başarılı çıkışın ardından 1996 yılında İlhan Şeşen tarafından yazılan ve albümle aynı adı taşıyan Kara Gözlüm şarkısı da büyük bir beğeni kazanmıştır. Kerim Tekin aynı yıl Show TV’de yayınlanan Mirasyediler dizisi ile oyunculuğa adım atmıştır ve sonrasında ise 1998 yılında Meral Konrat ile Yaz Aşkım filminde başrolde yer almıştır. Tempolu kariyerinde ikinci albümünü aynı firma üzerinden yine Halis Bütünley prodüktörlüğü ile 1997 yılında Haykırsam Dünyaya ismi ile çıkarmıştır. Bu albümde Kar Beyaz ve Akşamlar şarkıları büyük başarı yakalamıştır.

Bu kadar yüksek bir başarı ile şarkıları ve oynadığı yapımlar dikkat çeken Kerim Tekin ne zaman ölmüştür konusu Türkiye’yi yasa boğan bir olay ile cevaplanabilir. Sanatçı 1998 yılında Afyon Sandıklı Termal’de verdiği bir konserden çıkarak aracı ile yakın bir arkadaşının düğününe yetişmek için Halis Bütünley ile birlikte yola çıkmıştır. Yolculuk sırasında yaşanan kazada karşı yönlerden gelen bir süt tankeri ile kömür kamyonu birbirine çarpmış ve kömür kamyonu Tekin’in arabasının üzerine çıkarak ezilmesine neden olmuştur. Olayın yaşandığı gün 27 Haziran 1998 tarihinde Kerim Tekin olay yerinde hayatını yitirmiştir. Sanatçının 23 yaşında erken ölümü sanat camiasını ve tüm hayranlarını yasa boğmuştur.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*