Kırmızı Oda Dizisinin Meliha’sı Evrim Alasya Kimdir?

Kırmızı Oda Dizisinin Meliha’sı Evrim Alasya Kimdir

TV8 ekranlarında yayınlanan ve izleyicileri adeta ekrana kilitleyen “Kırmızı Oda” isimli dizide Meliha karakterine can veren Evrim Alasya kimdir? Dizide Meliha karakterinin hayat hikayesi oldukça ilgi görmektedir. Peki Evrim Alasya kaç yaşında ve nereli? Evrim Alasya kim? Sorularının cevaplarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz.

Farklı karakterlerin hayatlarının işlendiği “Kırmızı Oda” dizisinde Meliha karakteri de yoğun ilgiyle izlenmektedir. Meliha karakterine can veren başarılı oyuncu Evrim Alasya hakkında tüm merak edilenleri biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz.

Evrim Alasya aslen İzmirlidir. 1979 yılının 2 Ağustos günü dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamış olan Evrim Alasya, ilk profesyonel oyunculuk kariyerine Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda başlamıştır. Profesyonel olarak dizilerde ilk oyunculuğa başlaması ise ekranların en çok izlenen dönemin dizilerinden birisi olan “Bir İstanbul Masalı” olmuştur. Bu dizide küçük bir rol ile oyunculuğa adım atan Evrim Alasya, dizide Ozan Güven, Vahide Perçin, Altan Erkekli, Çetin Tekindor ve Mehmet Aslantuğ ile rol oynamıştır.

Evrim Alasya; 2010 yılında ekranlarda yayınlanan “Gönülçelen” isimli dizide cilveli bir şarkıcı olan Balçiçek karakterine can vermiştir. Asıl çıkış yakaladığı dizi ise “Muhteşem Yüzyıl” isimli dizide can verdiği Ayşe Hafsa Sultan rolü ile yakalamıştır. Ardından oyuncu kadrosunda Sarpcan Köroğlu, Burcu Özberk, Hande Erçel, Miray Akay ve Tolga Sarıtaş ve Emre Kınay’ın bulunduğu “Güneşin Kızları” isimli dizide de rol oynamıştır.

Evrim Alasya; son olarak TV8 ekranlarında yayınlanan ve izleyiciden tam not alan “Kırmızı Oda” isimli dizide Meliha karakterine can vermektedir. Oynadığı rolü ile izleyicinin sevgisini kazanmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*