Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Ünlü ve başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ kaç yaşındadır? Kıvanç Tatlıtuğ nerelidir? Kıvanç Tatlıtuğ oyunculuk kariyeri nasıl ilerlemiştir? gibi detaylı soruların cevaplarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz.


Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

27 Ekim 1983 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Kıvanç Tatlıtuğ’un 4 kardeşi bulunmaktadır. Ailesi ile birlikte uzun yıllar Adana’da ikamet eden ünlü oyuncu 1997 yılında yine ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Ünlü oyuncu Lise eğitimini İstanbul Kalamış Lisesinde tamamladı. Lise yıllarından sonra ise daha çok annesinin teşviki ile bir mankenlik yarışmasına katılmıştır. Türkiye çapında düzenlenen Best Model yarışmasına katılan ünlü oyuncu bu yarışmada birinci olarak dünya çapında düzenlenen Best Model of the World yarışmasına katılmaya hak kazanmış ve bu yarışmada da birinci olmayı başarmıştır.

Kazandığı başarılar sayesinde dünya çapında ismini duyurmayı başaran ünlü oyuncu birçok mankenlik ajansından teklif almaya başlamıştır. Hem yurt içi hem de yurt dışından gelen teklifleri değerlendiren oyuncu Fransız bir ajans olan Success isimli ajansın teklifini beğenmiş olsa ki bu ajans ile anlaşarak Paris’e taşındı. Paris’te yaklaşık olarak 1.5 yıl boyunca yaşayan ünlü oyuncu Türkiye’den birçok dizi ve film teklifi geldiğini öğrendi. Çocukluk döneminden beri oyunculuğa merakı olan ünlü oyuncu bu teklifleri değerlendirmek üzere Türkiye’ye geri döndü.


Kıvanç Tatlıtuğ’un Gençlik Hayatı

Kıvanç Tatlıtuğ nerelidir? Sorusunun yanıtı şüphesiz Adanalıdır olacaktır. Adana’lı Kıvanç Tatlıtuğ henüz gençlik yıllarında Adana yaşar iken Güney Sanayi, Fiskobirlik, Devlet Su İşleri, Çukurova Klubü, ve daha birçok profesyonel takımda basketbol oynadı. İlerleyen zamanlarda antrenmanlarda yaşadığı sakatlık sebebi ile ise spor hayatına veda etmek zorunda kaldı. Oyuncunun çevresindeki arkadaşları ve diğer bireyler tarafından vücudu üzerine yapılan olumlu iltifatlar oyuncunun mankenlik kariyerine adım atmasında önemli bir role sahiptir. Yaşanan gelişmeler üzerine ajanslar ile çalışmaya başlayan oyuncu mankenlik kariyerinde zirveye oldukça kısa bir sürede tırmanmış olup ülkemizdeki birçok yapımcının da dikkatini oldukça hızlı bir şekilde çekmeyi başarmış ve teklifler almaya başlamıştır.

Paris’teki hayatından oyunculuk için vazgeçen ve ülkemize geri dönen ünlü oyuncu devlet tiyatrosunda ilk oyunculuk eğitimini almıştır. Okan Bayülgen ve Laçin Ceylan gibi ünlü isimlerden ilk oyunculuk derslerini almıştır. Alanında oldukça tanınmış ve başarılı olan isimlerden oyunculuk dersi alan ünlü oyuncunun geleceği hem aldığı teklifler hem de aldığı eğitimler sayesinde oldukça parlak gözükmekte idi.


Kıvanç Tatlıtuğ Oyunculuk Kariyeri

Profesyonel anlamda televizyon ekranları ile buluşması ilk olarak 2005 yılında Gümüş isimli dizi ile başlamıştır. Kıvanç Tatlıtuğ’un Songül Oden ile başrolünü paylaştığı Gümüş dizisi hem Türk izleyicisi hem de birçok Arap izleyicisi tarafından oldukça büyük bir ilgi görmüş olup büyük beğeni toplamayı başarmıştır. Bu sayede dizi birçok farklı televizyon kanalında ve birçok farklı ülkede yayına girmiştir. Oyuncu ilerleyen zamanlarda Amerikalılar Karadeniz’de 2 isimli filmde de kendine rol bulmayı başarmıştır. Yine Menekşe ile Halil isimli yapımda Halil karakterini canlandıran oyuncu kariyerindeki ilerlemeyi sürdürmüştür.

Kariyerinin dönüm noktası ise şüphesiz 2008 yılında Beren Saat ile rol aldığı ve Halit Ziya Uşaklıgilin romanından uyarlanmış olan Aşk-ı Memnu dizisidir. Behlül Haznedar karakterini canlandırdığı bu dizide ünlü oyuncu hem yeteneğini hem de ustalığını kanıtlamayı başarmıştır. Bu rol sayesinde Altın Kelebek En iyi erken oyuncu ödülünü de almayı başarmıştır. Ünlü oyuncu ayrıca Ezel, Kuzey Güney gibi dizilerde ve Kelebeğin Rüyası başta olmak üzere birtakım filmlerde de rol almıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*