Masterchef Berker Başmanav Kimdir?

Masterchef Berker Başmanav Kimdir

TV8 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir ilgiyle reyting rekorlarını alt üst eden Masterchef Türkiye 2020 yarışmasının iyi yemek çıkartan ve yedek kadrodan dahil olan yarışmacısı Berker Başmanav kimdir? Yapmış olduğu yemeklerle jüriyi etkilemeyi başaran Berker Başmanav kaç yaşında? Berker Başmanav nereli? Berker Başmanav biyografisini yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Berker Başmanav; yapmış olduğu akıllı yemekler ile her zaman jüri tarafından beğenilmektedir. Aslen Sakarya Hendekli olan Berker Başmanav 24 yaşındadır. Aşçılık mesleğini icra eden Berker Başmanav, yarışmaya İstanbul’dan katılmaktadır.

Berker Başmanav; 3 yıl kadar amatör, yaklaşık 5 yıl boyunca da profesyonel aşçılık yapmıştır. Bu arada evinde de sürekli olarak butik pasta yapmaktaymış. Babasını erken yaşta kaybeden Berker Başmanav; annesinin de işe gitmesi sebebiyle mutfağa girmek zorunda kaldığını belirtmiş ve yemek aşkının da buradan geldiğini söylemiştir. Ailesi de kendisine son derece destek olmuştur.

Masterchef Türkiye 2020 yarışmasının 20 Kasım haftasında kırmızı takıma seçilen Berker Başmanav, eleme potasına gönderilmiştir. 6 kişilik eleme potasında ilk 3 kişi arasında seçilemeyen Uğur, Tanya ve Berker son bir eleme oyunu oynamıştır. Danilo Şef’in vermiş olduğu siste ördek yemeğini yapan yarışmacılar arasında Berker Başmanav, çok pişirmesi nedeniyle yarışmadan elenmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*