Masterchef Didem Devay Kimdir?

Masterchef Didem Devay Kimdir

TV8 ekranlarında yayınlanan ve insanları ekranlara kilitleyen yarışması Masterchef 2020 Türkiye’de 28 Eylül haftasında, yedek kadrodan son katılan kişi Didem Devay olmuştur. Didem Devay; mavi takım kadrosuna seçilmiş ve yarışmaya gelir gelmez eleme potasına gönderilmiştir. 4 Ekim gecesi yapılan eleme turunda da potadan çıkmayı ve yarışmaya en az bir hafta daha devam etmeye hak kazanmıştır. Peki Didem Devay kimdir? Didem Devay kaç yaşında? Didem Devay nereli? Sorularının cevaplarını biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz.

Masterchef 2020 Türkiye yarışmasına son katılan yarışmacı Didem Devay; 26 yaşında ve İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü tamamlamıştır. Didem Devay bunun üzerine 2 yıl boyunca inşaatlarda şantiye şefi olarak görev yapmıştır. Masterchef yarışmasına da mutfakta şeflik yapmak adına geldiğini söylemiştir. Didem Devay; yarışmaya katılmasına en büyük destekçinin kardeşinin olduğunu söylemiştir.

Masterchef yarışmacısı olan Didem Devay; henüz ilk turda iken taze sebzeli levrek sarması yapmıştır. Bunun üzerine Danilo Şef ve Mehmet Şef’ten evet oyu alarak Masterchef 2020 yarışmasında bir üst tura çıkmıştır. Didem Devay; ardından girmiş olduğu üçlü eleme turunda Fransız meşhur tatlısı olan Tarte Tatin yapmaya çalışmış ve verilen 40 dakikalık sürede en iyi tatlıyı yapmayı başararak, oy birliği ile yarışmaya seçilmiştir. Didem Devay; Ekim ayının ilk haftasında mavi takımdaki arkadaşları tarafından eleme potasına gönderilmiştir. Son 3 yarışmacı arasına kalan Didem Devay; Duygu Acarsoy’un yarışmaya veda etmek istemesi üzerine potadan çıkmayı garantilemiştir. Didem Devay; 18 Ekim Pazar akşamı yapılan 6 kişilik eleme gecesinde ilk üç arasına girememiştir. Ardından 3 kişilik son elemede Mehmet Şef’in tabağı olan levreği yapmaya çalışan yarışmacılardan Didem Devay Masterchef 2020 Türkiye yarışmasına veda etmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*