Masterchef Emir Elidemir Kimdir?

Masterchef Emir Elidemir Kimdir

Bu yılın şüphesiz en çok izlenen yarışma programlarından biri olan TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef 2020 yarışmasının kadroları belirlenmişti. Emir Elidemir de konuşulan ve özellikle yaratıcılık tabaklarında yapmış oldukları ile şeflerin gözüne girmiş ve seçilmeyi başarmıştı. Emir Elidemir kimdir? Emir Elidemir’in gerçek mesleği nedir?

Masterchef 2020 yarışmasında ana kadro belirlenirken, herkes yeni yaptığı yemekler ile bir üst tura çıkmaya hak kazanmaktadır. Emir Elidemir; yapmış olduğu tabaklar ile başarılı olmaya devam etmektedir. 30 Ağustos akşamı yaptığı yemek ile eleme turundan kurtulmayı da kolaylıkla başarmıştır. Emir Elidemir; almış olduğu eğitimler ile ve çalışmış olduğu kurumlar ile ilgili de merak edilen kişiler arasına girmiştir.

Masterchef Türkiye 2020 yarışmasının başarılı yarışmacılarından birisi olan Emir Elidemir; 1994 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Lise yıllarını Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamlamış olan Emir Elidemir; lisans öğrenimi için Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nü tamamlamak için İstanbul’a gelmiştir. Emir Elidemir mezun olduktan sonra Amsterdam ve Florida’da 2 Mischelin yıldıza sahip restoranlarda stajını yapmıştır. Son olarak ta yeteneklerini kanıtlamak adına Masterchef 2020 yarışmasına katılarak, başarılı şefler Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya‘ya göstermektedir. Emir Elidemir; yarışmanın son 3 kişisi arasına girmeyi başardı. Aralık ayının son haftasında da yarışmadan 3. olarak elenmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*