Masterchef Tanya Kilitkayalı Kimdir?

Masterchef Tanya Kilitkayalı Kimdir

Masterchef Türkiye 2020 isimli yarışmada performansı ile dikkat çeken bir yarışmacı da Tanya Kilitkayalı’dır. Masterchef Tanya, bu yarışma için neler yaptı? Masterchef Tanya Kilitkayalı kimdir? Masterchef Tanya kaç yaşında? Masterchef Tanya nereli? Sorularının cevaplarını biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.

Masterchef yarışmacısı Tanya, yapmış olduğu yemekler ve performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Masterchef Tanya, Kıbrıslı şivesiyle de oldukça neşeli bir ortam yaratmaktadır. Masterchef yarışmacısı Tanya Kilitkayalı, 26 yaşındadır. Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılmaktadır. Ayrıca Tanya bir öğretim görevlisidir.

Masterchef Tanya, Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca küçük yaşlardan beri annesi ile birlikte Kilitkaya Köy’ündeki Garavolli Cafe ve Bar isimli işletmede çalışmaktadır. Burada insanlara yöresel lezzetler sunmaktadır.

Masterchef Tanya; üçlü elemelerde en iyi Gazpacho yemeğini yapmıştır. Ve Masterchef ilk 16 kadrosuna seçilmiştir. Mavi ve kırmızı takımlar belirlenirken de her hafta takımlara ilk olarak alınan isimlerden olmayı başarmıştır. Masterchef Tanya Kilitkayalı’nın Instagram adresi de @tanyakilitkayali hesabıdır. 1 Kasım Pazar akşamı yapılan 6 kişilik eleme turunda, son 3 kişi arasına kalmıştır. Somer Şef’in vermiş olduğu Toprak Ana isimli yemekte yapmış olduğu hatalar nedeniyle Tanya Kilitkayalı Masterchef Türkiye 2020 yarışmasından elenmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*