Melis Sezen Kimdir?

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve eleştirmenlerden tam not alan “Sadakatsiz” isimli dizinin Derin’i Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında? Melis Sezen nereli? Sorularının cevaplarını biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz. Genç oyuncu Melis Sezen; özellikle sosyal medya üzerinde yapmış olduğu paylaşımlar ile adından söz ettirmekte ve merak edilmektedir. Peki Melis Sezen kimdir?

Seyircilerin büyük beğenisini toplayan “Sadakatsiz” isimli dizinin güzel oyuncusu Melis Sezen; hayatı ile de dikkat çekmektedir. Dizinin henüz fragmanı yayınlamasının ardından merak uyandırmaya başlamıştı. Oyunculukları ile dikkat çeken Cansu Dere ve Caner Cindoruk başrolleri paylaşmaktadır. Melis Sezen de dizideki iş adamının kızı Derin karakterine can vermektedir. Melis Sezen’in oyunculuk serüveni nasıl ilerledi ve hangi dizilerde oynadı? Biyografimiz içerisinde detaylara ulaşabilirsiniz.

Melis Sezen Kariyeri

Melis Sezen; 1997 yılının 2 Ocak gününde İstanbul Silivri’de dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Melis Sezen; babası tarafından Arnavut göçmeni, annesi tarafından da Selanik göçmenidir. Babası ticaretle uğraşan Melis Sezen, vermiş olduğu röportajda oyunculuğa ilgisi olduğunu ve annesinin de bunu fark ederek kendisini Müjdat Gezen Sanat Merkezi‘nde  yıl süre boyunca eğitim almıştır. Hemen ardından da Silivri Ali Solmaz Tiyatrosu’nda Cümbüş-ü Hospital isimli oyunda yer almıştır. Melis Sezen; lisans eğitimini de Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü‘nden mezun olmuştur.

Melis Sezen; almış olduğu eğitimler sonrasında 2016 – 2017 yıllarında yayınlanan “Hayat Bazen Tatlıdır” isimli dizide televizyona adım atarak rol almıştır. 2017 – 2018 yıllarında da “Siyah İnci” isimli dizide Ebru karakterine can vermiştir. Bağımsız filmlerle 2018 yılında sinemaya da giriş yapmıştır. Sinema sektöründeki ilk önemli rolü de “Bizim İçin Şampiyon” isimli sinema filmi olmuştur. Bu filmde efsane yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş’ın hayatını anlatmıştır. 2019 yılına gelindiğinde “Leke” isimli dizide Yasemin karakterine can vermiştir.

Melis Sezen; yine 2019 yılında “Sevgili Geçmiş” isimli dizide Deren karakterine can vermiştir. 2019 yılında Mucize 2: Aşk isimli filmde rol oynamıştır. 2019 yılında IMDB üzerinde yapılan star metrede ilk 100 arasına girmeyi başarmıştır. 2020 yılının başlarında Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının anlatıldığı, Meclisin dağıtılması ve İstanbul’un işgalinin anlatıldığı “Ya İstiklal Ya Ölüm” isimli tarihi dizide başrol oynamıştır. Melis Sezen ayrıca “Kovala” isimli bir sinema filminde de oynamıştır. Ancak dünya çapında yaşanan Koronavirüs pandemi nedeniyle filmin yayınlanma tarihi ertelenmiştir. Ekim ayı itibariyle Melis Sezen; Kanal D ekranlarında yayınlanan “Sadakatsiz” isimli dizide Deren karakterini canlandırmaktadır.

Melis Sezen’in Oynadığı Dizi ve Filmler

  • 2020 – Sadakatsiz (Derin)
  • 2020 – Ya İstiklal Ya Ölüm (Nazan)
  • 2019 – Leke (Yasemin)
  • 2019 – Mucize 2
  • 2018 – Şampiyon (Esra)
  • 2018 – Tilki Yuvası
  • 2018 – Dünya Hali
  • 2017 – Siyah İnci (Ebru)
  • 2016 – Hayat Bazen Tatlıdır (Asya)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir