Mine Tugay Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Mine Tugay Kimdir?

Mine Tugay Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Alim İstanbul dizisinin alımlı ve güzel Şeniz Hanım’ı olan Mine Tugay kimdir? Mine Tugay kaç yaşındadır? Güzel oyuncu Mine Tugay internet üzerinde sürekli araştırılmaktadır. İşte Mine Tugay hakkındaki tüm merak edilenleri yazımız içerisinde bulabileceksiniz.

Mine Tugay 28 Temmuz 1978 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Mine Tugay‘ın babası subaydır ve görev yeri Konya’dır. Bu sebeple Konya’da doğmuştur. Yeni Levent Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında oyunculuğa masal gerçek tiyatrosunda oyunculuğa başlamıştır. Yine 1997 yılında Müjdat gezen sanat merkezinde oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Fakat aralarında Özge Özberk ve Özgü Namal’ın da bulunduğu on beş kişilik sınıfta disiplinsizlik yaptığı iddia edilerek, on üç kişi ile birlikte uzaklaştırılmıştır.

1998 yılında ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı oyunculuk bölümünü kazanmıştır. Ve konservatuardan mezun olarak semaver Kumpanya’da tiyatro oyunları oynamaya başlamıştır. 2003 yılında on iki gece ve kuşlar Meclisi oyunlarında oynamıştır. Aynı yıl kanal d ekranlarında yayınlanmakta olan Gülbeyaz isimli dizide rol almıştır. 2004 yılında Adı Aşk Olsun isimli dizide ve Gönül Yarası sinema filminde rol almıştır. Aynı yıl Bülent emin yarar rejisiyle Mem ile Zin adlı oyunlarda oynamıştır. Bunun dışında güze oyuncu Mine Tugay; Eti çay keyfi, Anadolu Bank, Bosch çamaşır makinesi, Eco Bella home gibi reklam filmlerinde de yer almıştır. 2005 yılında Aşk Her Yaşta adlı televizyon dizisinde yine karşımıza çıkmayı başarmıştır. Mine Tugay eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk dalında yüksek lisans yaparak tamamlamıştır. Buradan sonra da ATV ekranlarında yayınlanmakta olan Aliye dizisinde rol almıştır.

2006 yılında ise yüksek lisansını tamamlayan güzel oyuncu Mine Tugay, tiyatro Dot’ta Emre Koyuncuoğlu rejisiyle çok uzak isimli oyunda oynamıştır. Bunun ardından Show tv ekranlarında yayınlanan Gülpare ve Star TV ekranlarında yayınlanan Benden Baba Olmaz adlı isimli dizilerde başrol oynamıştır. TRT 1 ekranlarında Aynadaki Düşman dizisinde Haluk piyes ile başrol oynamaya hak kazanmıştır. Mine Tugay bunlardan sonra Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı dizide Narkotik baş komiser Suna isimli karaktere can vermiştir.

Yılmaz Onay tarafından okuma Tiyatrosu olarak sahnelenmekte olan Nazım Hikmet oyunlarında da 2007 yılından beri gönüllü olarak rol oynayan Mine Tugay, Kanal D ekranlarında yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin üçüncü sezonunda bahar karakteriyle karşımıza çıkmayı başarmıştır. 2013 yılında dördüncüsü düzenlenen Antalya televizyon ödüllerinde ise Engin Hepileri ile birlikte sunucu olarak görev yapmıştır. Yine ATV ekranlarında yayınlanan Kalp Hırsızı isimli dizide Kenan Ece ile başrol oynamış ancak dizi bir süre sonra yayından kalkmıştır.

Ardından Star TV ekranlarında izleyicileri adeta kendine bağlayan Medcezir dizisinin ilk sezonunda diziden ayrılmıştır. Daha sonra kendi Twitter hesabından bir senaristin kendisine biçtiği rol ömrünün bu kadar olduğunu yayınlanmıştır. Mine Tugay son olarak kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Zalim İstanbul dizisinde Şeniz Hanım karakterini canlandırmaktadır. Mine Tugay 1.70 boyunda ve 55 kilodur. Güzel oyuncu Aslan burcudur.


Mine Tugay’ın Oynamış Olduğu Diziler

2019 – Zalim İstanbul (Şeniz Karaçay)
2019 – Verda (Nisan)
2016 – Paramparça (Asuman)
2015 – Çilek Kokusu (Elçin)
2014 – Kalp Hırsızı (Defne)
2013 – ­2014 ­ Medcezir (Ender Serez)
2012 – 2013 ­ Öyle Bir Geçer Zaman ki (Bahar)
2012 ­ Yalan Dünya (Aysu)
2011­ – 2012 ­ Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

2011 ­ 5’er Beşer (Bengisu)
2010 – Kapalı Çarşı (Elif) (TV Dizisi)
2010 – Herkes mi aldatır? (Nil)
2010 ­- 10, 9, 8, 7..
2009 ­- Kaptan Feza (Elif)
2009 ­- Aynadaki Düşman (Nisan)
2008 – Sınıf (Özlem)
2008 ­- Felix Und Scorpion
2007 – Yoldaki Kedi
2007 ­- Benden Baba Olmaz (Sevil)
2006 – Gülpare (Gülbahar)
2005 – Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (Bacı Aslı)
2005 ­- Aşk Her Yaşta (Elvan) (TV Dizisi)
2004 – Gönül Yarası (Pazarlık Yapan Kadın)
2004 ­ – Aliye (Defne) (dizi)
2004 ­ – Adı Aşk Olsun (Eda)
2002 ­ – Gülbeyaz (Başak)


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*