Müge Anlı Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Müge Anlı Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Dobra kişiliğiyle ön plana çıkan, bu özelliğini ise lafını hiçbir şekilde esirgemeden söylemesine bağlı olan Müge Anlı kimdir? İşte Müge Anlı ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı burada. O halde öncelikle Müge Anlı kaç yaşındadır? Şeklindeki sorunuza yanıt olalım.


Müge Anlı Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

1973 yılının Aralık 19’unda İstanbul’da dünyaya gelen Müge Anlı 1.64 boyundadır. Edirneli olan Müge Anlı bu yönüyle Müge Anlı nerelidir? Şeklindeki soruların ise yanıtı olacaktır. Yay burcu olan Müge Anlı’nın favori sporuna bakıldığında ise yürüyüşü çok sevdiğine değinmek gerekir. Peki, ya Müge Anlı’nın evlilik hayatıyla ilgili neler söylenebilir? 1993 yılında kendisi de gazeteci olan Burhan Akdağ’la dünya evine giren Müge Anlı bu evliliğine şiddet iddialarıyla 2008 yılında son vermiştir. Müge Anlı’nın Burhan Akdağ’la olan evliliğinden Lidya adında bir kızı vardır. Ayrılığın ardından Burhan Akdağ, Müge Anlı ile biten evliliğinden bahsettiği kitabıyla gündeme gelmiş ve bu evliliğe dair merak edilenlere yanıt olmuştur.


Müge Anlı’nın Eğitim Hayatı

Cesareti, dobra oluşu, kimseden çekinmeden doğru bildiğinin arkasında oluşu ve dahası ile dik duruşunu her daim sergilemeyi başaran Müge Anlı güzelliği ile de dikkat çekmeyi başaran önemli isimlerden biridir. İşte bu isim yani Müge Anlı, Marmara Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi’nden mezun olarak lisansını, Kadir Has Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak ise yüksek lisansını tamamlamıştır. Eğitim hayatındaki başarısını kariyerine de açıkça yansıtan Müge Anlı, başarılı bir geçmişle karşınıza çıkmaktadır. O halde buradan da yola çıkarak Müge Anlı’nın gelecekte de başarılı projelere imzasını atabileceğinden söz edilebilir.


Müge Anlı Ve Kariyeri Hakkında Merak Ettikleriniz!

Mesleği gazetecilik ve sunuculuk olan Müge Anlı bu alanlarda büyük başarılar elde etmiştir. 2008’de Şenay Düdek’le birlikte sunumunu yaptığı ‘Dobra Dobra’ isimli magazin programı Müge Anlı’nın İlk sunuculuk deneyimidir. Bir yıl kadar süren bu program, televizyonlarda yer aldığı dönemlerde büyük oranda ses getirmiştir. Yine bu program sayesinde Müge Anlı başarısının yanı sıra sempatikliğiyle de göz doldurmuştur. Şenay Düdek ve Müge Anlı bir sezonun sonunda yollarına başka partnerler ile devam etmiştir. Bu kez Pakize Suda’yla program sunan Müge Anlı 2010’da kendi isminin de içerisinde yer aldığı mektubunuz var isimli programıyla ekranlara gelmiştir.

Müge Anlı’nın meslek alanlarından biri de sunduğu programlara göz atıldığında da görüleceği üzere magazin editörcülüğüdür. Bugüne dek sunduğu her programıyla ilgi çekmeyi başaran Müge Anlı son olarak ATV’de yayınlanan Tatlı Sert’le ekranlara gelmekte ve bu programda yakınını kaybeden kişilerden işleyeni bilinmeyen ya da bulunamayan cinayetlere dek birçok olaya farklı bakış açıları getirmektedir. Bu programla beraber magazin formatından çıkan Müge Anlı hukuk alanındaki bilgileri ve deneyimleriyle birlikte sayısız olayın çözümünde büyük rol oynamış ve birçok kişinin derdine derman olurken birçok kişinin umut ışığı olmaya da devam etmiştir.

İzlenme rekorları kıran ve büyük bir kitle tarafından yoğun ilgi gören bu program, Müge Anlı’nın en büyük başarılarından biridir. Araştırmacı kimliği ile günümüze damgasını vuran Müge Anlı, başarısını her seferinde daha da yukarılara taşıyabilen isimlerden biri olmuştur. Televizyon tarihindeki başarılı isimler arasında yerini alan Müge Anlı ekranların yanı sıra kitabıyla da büyük ilgi toplamış, bu alanda da başarısını gözler önüne sermiştir. Zeynep Özal isimli bir kitabı bulunan Müge Anlı bu kitabında, Zeynep Özal’ın aşklarını, evliliklerini, ilişkilerini, Turgut Özal’a yapılan suikastı, Jaguar olayını ve Özal bilinmeyenlerini anlatmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*