Murat Ongun Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Murat Ongun Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Murat Ongun Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı olan Murat Ongun kimdir? Murat Ongun, 1973 yılında dünyaya gelmiştir. Lisans öğrenimini 1997 yılında Ankara Üniversitesi’ni bitirerek tamamlamıştır. Murat Ongun’un ilk profesyonel iş tecrübesi Ankara’da televizyon haberciliği görevine başlaması olmuştur.

Murat Ongun, uzun süre boyunca medya sektöründe yönetici ve muhabiri olarak görevlerde bulunmuştur. En başarılı olduğu dönemler ise Habertürk TV kanalının Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı olarak çalıştığı ve haber spikeri olarak çalıştığı dönemler olmuştur. Habertürk kanalının satılması ile birlikte yolları ayrılmıştır.

Murat Ongun, kendi haber sitesini kurarak yoluna devam etmiştir. Ancak burada istediğine ulaşamamış ve internet medyasını kapatma kararı almıştır. Murat Ongun, Cem TV kanalında da Genel Müdür görevini yerine getirmiştir. Ardından Star televizyonunda Uğur Dündar yönetiminde çalışarak adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Murat Ongun, 2014 yılından 2019 yılına kadar Beylikdüzü Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanlığını yapmıştır.

Ekrem İmamoğlu Biyografisini Buradan Okuyabilirsiniz

2019 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı olarak görevine devam etmektedir. 31 Mart 2019 seçimlerinde de oldukça aktif bir görev üstlenmiştir. Seçim sonrasında Murat Ongun, İBB Başkan Danışmanlığı görevine getirilmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*