Nazif Okumuş Kimdir? Nazif Okumuş kaç yaşında ve nereli?

Nazif Okumuş Kimdir

Nazif Okumuş Kimdir? Nazif Okumuş kaç yaşında ve nereli?

Nazif Okumuş 1959 yılında Adapazarı Sapanca‘da dünyaya gelmiştir. Eski bir Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili olan Nazif Okumuş öğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde tamamlamıştır. Ardından Nazif Okumuş gazetecilik yapmaya başlamıştır. İş hayatı boyunca birçok gazetede çalışmıştır. Buralarda haber müdürü, muhabir, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak görevlerde bulunmuştur.

18 Nisan 1999 tarihinde Nazif Okumuş, milletvekili genel seçimlerinde 21. dönem İstanbul Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili olarak 2. bölgede seçilmiştir. 1999 ve 2002 yılları arasında ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde TBMM hesaplarını inceleme komisyonunda başkan olarak görev yapmıştır. 14 Kasım 2002 tarihinde yapılmış olan genel seçimlerde 22. dönem milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin barajın altında oy alması sonucunda milletvekili çıkaramamıştır.

Nazif Okumuş 23. dönem 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde yine Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 2. bölgede 4. sıradan aday gösterildi. Ancak yine seçilememiştir. Nazif Okumuş ingilizce biliyor. Ünlü gazeteci ve eski milletvekili evli ve 2 çocuk babasıdır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*