Nebahat Çehre Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Nebahat Çehre Biyografisi
Nebahat Çehre Kimdir?

Nebahat Çehre, 15 Mart 1945 senesinde Samsun’da doğmuştur. 4 çocuklu bir ailenin tek kızı olan Nebahat Çehre nerelidir diye soranlar için, annesinin laz ve babasının Gürcü asıllı olduğu söylenebilir. 5 yaşında ise ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Hayatı doldu dolu geçen ve magazin, basın gündeminde oldukça ön planda olan çehre güzellik yarışmaları, filmler, diziler ile kariyer basamaklarını hızla çıkmıştır. Önceleri çok fazla tanınmak istemediğini ve bu yüzden film tekliflerini reddettiğini söyleyen Çehre, sonradan film ve dizilerde rol almış, evlenmiş ve günümüzün popüler oyuncuları arasında yer almıştır. Güzelliği kadar oyunculuğu ile de kişilere kendini sevdirmeyi başarmıştır. Gürcü olan oyuncunun hayatına yakından bakalım.


Nebahat Çehre Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Nebahat Çehre, 15 yaşında daha çok küçükken Türkiye Güzeli seçilmiştir. Bu yarışmanın ardından gençliğinin vermiş olduğu şöhret aşkına kapılmamış, çoğu dizi ve film tekliflerini henüz onaylamayarak bir süre yalnızca mankenlik ve fotomodellik yapmıştır. Ardından kendisine gelen bir teklif üzerinde 1961 senesinde Yaban Gülü isimli film ile sinemaya ilk adımını atmıştır. Yönetmenliğini Ümit Utku’nun yaptığı filmin senaryosu ise Yılmaz Güney ve Atıf Yılmaz’a aittir. Film drama türündedir. Nebahat Çehre filmde Nilgün karakterini canlandırmıştır.

Bu filmin senaryosunu yazan Yılmaz Güney ile Nebahat Çehre’ nin daha yakından tanışması 1964 senesinde Kamalı Zeybek filmi ile olmuştur. Bu filmde de rol alan Çehre, Nuri Akıncı yönetmenliğinde oynamıştır. Filmin senaryosu ile Yılmaz Güney’e aittir. İkili bu film ardından birbirlerine âşık olmuş ve 30 Ocak 1067 senesinde de evlenmişlerdir. Büyük bir yankı getiren bu evlilik kameralardan uzak bir şekilde devam etmiştir. Çehre’de bu süre içerisinde kameralardan uzak kalmıştır.


Nebahat Çehre Oyunculuk Hayatı

Nebahat Çehre ve Yılmaz Güney 1968 senesinde boşanmışlardır. Çehre ikinci evliliği ise basından uzak bir sade bir nikâhla Yavuz Demir ile 1976 senesinde yapmıştır. Çehre yine basından uzak kalmayı tercih etmiş ve evliliği süresince çok fazla film ve dizide oynamamıştır. Çift 1979 senesinde boşanmıştır. Çehre’nin iki evliliğinden de çocuğu bulunmamaktadır. Evliliğini bitiren oyuncu televizyon karşısına yine geçmiş ve dizilerde oynamaya devam etmiştir.

Çehre 1970’li senelerde, başlayan seks filmleri furyasından uzak olmayı tercih ettiği için bu sürede sinemadan uzak kalmıştır. Bu süre içerisinde gazinoların keşfettiği Çehre, bir süre şarkıcılık yapmıştır. Nebahat Çehre bu döneme gelen sürede ikinci evliliğini yapmış ve bu sefer de şarkıcılığa ara vermiştir. Boşandıktan sonra dizi sektöründe yer almıştır.


Nebahat Çehre Şarkıcılık ve Kariyer

Nebahat Çehre’nin şarkı söylediği zamandan kalma olan Büklük Büklük şarkısının klibi de bulunmaktadır. Gençlik senelerinde çekilen bu klipte, seslendirmiş olduğu Büklük Büklüm şarkısının bestesi de Sezen Aksu’ ya aittir. Nebahat Çehre kimdir diyenler için onun hem şarkıcılık, hem de oyunculuk kariyerinin olduğu rahatlıkla söylenebilir. 1980’ de söylemiş olduğu bu şarkı uzun süre de albüm listelerinin bir numaralı şarkısı olarak yer almıştır. Çehre Sezen Aksu’ ya ait olan bir şarkıyı seslendirmiş olduğu için gurur duyduğunu da belirtmektedir.

Çehre özellikle güzelliğinden dolayı Nebahat Çehre kaç yaşındadır sorularına da maruz kalmaktadır. Kendi güzellik sırrının iyi beslenmek ve kendine iyi bakmak olduğunu söyleyen Çehre bu konuda çeşitli bakım yöntemleri ile de genç kalmayı başarmıştır. Oyuncunun günümüzde bu kadar popüler olmasını sağlayan dizi ise Aşk-ı Memnu olmuştur. Dizide Firdevs Yöreoğlu’nu canlandıran oyuncu başarılı ve oldukça konuşulacak bir oyunculuk performansı sergilemiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*