Neslişah Alkoçlar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Neslişah Alkoçlar kimdir?‘, ‘ Neslişah Alkoçlar kaç yaşındadır?‘ ve ‘Neslişah Alkoçlar nerelidir?‘ şeklinde sıralanabilecek birçok soru merak edilen konular arasında yerini alacaktır. O halde bu biyografiyle Neslişah Alkoçlar ile ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıt alacağınızı söylemek mümkün. Neslişah Alkoçlar 1988 yılı Aralık ayının 2’sinde dünyaya gelmiştir. İzmirli olan Neslişah Alkoçlar sporcu ve televizyon sunucusu kimlikleri ile ön plana çıkmıştır. Neslişah Alkoçlar Ender Alkoçlar ile Gülşah Soydan’ın kızıdır. Ünlü aktrislerden Hülya Koçyiğit ile eski futbolculardan Selim Soydan’ın torunu olan Neslişah Alkoçlar büyük turizmciler arasında yer alan ve Uludağ’ın da dâhil olduğu farklı birçok yerde otel işlettiği bilinen Alkoçlar ailesinin en büyük kızıdır. Neslişah Alkoçlar’ın bir de Aslışah isimli kız kardeşi vardır.

—————————————————————————————————————————————–

Neslişah Alkoçlar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Neslişah Alkoçlar ilkokula Bursa’da başlamıştır. Ancak sonrasında ailesiyle İstanbul’a giden Neslişah Alkoçlar eğitimini de buradaki özel kolejlerden birinde tamamlamıştır. Ortaokul ile lise eğitimine bakıldığında ise İngiltere’nin Somerset bölgesinde bulunan Millfield Koleji’nden mezun olduğu görülen Neslişah Alkoçlar, üniversite eğitimini Londra’daki devlet üniversitelerinden Westminster Üniversitesi’nde almış, mezun olduğu bölüm ise İşletme olmuştur. Üniversite zamanında reklam satışı ile pazarlama şirketlerinden birinde staj yapan Neslişah Alkoçlar üniversiteden mezun olduktan sonra staj yaptığı yerde iki yıl çalışmış sonrasında ise Alkoçlar grubunun yönetim kurulundaki üyelerden biri olmuştur. Burada ise aktif bir şekilde çalışmıştır.

Biriktirmiş olduğu parayla gıda şirketini kuran Neslişah Alkoçlar önce organik kuruyemişlerle piyasada yerini almıştır. Ardından işlerini genişleten Neslişah Alkoçlar makarnadan yumurtaya, zeytinyağından baklagillere dek daha birçok ürünü şirketine dâhil etmiş ve 100 adet çeşide ürün içeriğinde yer vermiştir. Başarısını anlatırken kurduğu şirketi babasının parasıyla kurmadığını dile getiren Neslişah Alkoçlar, bu açıklaması ile birlikte kendisine önyargı ile yaklaşan kişilerin bu konudaki düşüncelerine de son vermiştir. Neslişah Alkoçlar’ın başarısı sadece söylenenlerle sınırlı değildir tabi ki… Babasının kayakçı olduğu bilinen Neslişah Alkoçlar, kayağa 2 yaşında başlamış ve küçük yaşlarda başladığı bu ilgisini daha da ileriye taşıyarak Türkiye şampiyonluğunu almıştır. Böylece milli kayakçımız olan Neslişah Alkoçlar aynı zamanlarda snowboard alanında da Türkiye şampiyonluğunu almıştır.


Neslişah Alkoçlar Kariyeri

Bakıldığında ülkemizi aynı zamanlarda iki alanda temsil ettiği görülen Neslişah Alkoçlar’ın bayan olarak ilk kış sporcusu olduğu da görülecektir. Gözler dünya genelinde çocuk kupalarına çevrildiğinde ise bu ligde beşinciliği olan Neslişah Alkoçlar tek kelime ile başarıdan başarıya koşan önemli isimlerden biri olmuştur. Kayak ile snowboard dışında başta voleybol olmak üzere su sporları, bröveli ve wakeboard dallarına karşı da ilgili olan Neslişah Alkoçlar, sağlıklı beslenmeye özen gösteren, düzenli yürüyüşü, pilatesi ve yogayı da beraberinde yürüten kişiliğiyle dikkat çekmektedir. Dedesinin eki futbolculardan olması, babasının ise Futbol Federasyonu’nun yönetim kurulunun eski üyelerinden olması, Neslişah Alkoçlar’ın çocukluğunu, spor ve futbolla geçirmesini sağlamıştır. 2011 yılının Nisan ayının ikisinde spor haberleri sunan Neslişah Alkoçlar’ın kariyeri kadar özel hayatı da merak edilen konular arasında yer almıştır.


Özel Hayatıyla Neslişah Alkoçlar

İlk evliliği 2010 senesinde Condrad Oteli varisi olan Batu Aksoy’la gerçekleşen Neslişah Alkoçlar bu evliliği 21 yaşında yapmıştır. Ancak üzerinden 1 yıl bile geçmeden ayrılık haberleri alınan çift, mahkemeden tahmin edilenin aksine mutlu bir şekilde ayrılmıştır. 2014 senesinde evliliğe bir kez daha adım atan ve son yılların parlayan oyuncularından Engin Altan’la dünya evine giren Neslişah Alkoçlar bu kez mutluluğu yakalamış, 2016 senesindeyse bu mutluluğunu Emir Aras’la yani erkek evladıyla taçlandırmıştır.


 

Yazımızı Buradan Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir