Nesrin Cevadzade Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Oynadığı dizilerde güzelliği ile dikkat çeken Nesrin Cevadzade kimdir? Bugün, sizlere Nesrin Cevadzade’nin bilmediğiniz hayatını ve hakkında bilinmeyenleri biyografimizde bulabilirsiniz.  Nesrin Cevadzade nereli? Nesrin Cevadzade kaç yaşında?

Nesrin Cevadzade 1982 yılının 30 Temmuz gününde Bakü’de dünyaya gelmiştir. Henüz 11 yaşında iken Türkiye’ye gelmiştir. Nesrin Cevadzade; eğitimini Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Hemen ardından Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimleri almıştır.

Nesrin Cevadzade; üniversite eğitiminden sonra ilk projede “Yersiz Yurtsuz” isimli dizide başrol oynamış ve bu projenin yönetmeni olan Cemal Şan’ın diğer bir filmi olan “Dilber’in Sekiz Günü” isimli filmde başrol oynamıştır. Bu filmde oynamış olduğu rolü ile Bursa, Ankara ve Erzurum Film Festival’inde en iyi kadın oyuncu ödüllerini almıştır.

Nesrin Cevadzade; yine yönetmenliğini Cemal Şan’ın yapmış olduğu “Acı” isimli filmde rol almıştır. Gösterdiği performansla ilgili tüm eleştirmenlerden övgüyle karşılanmıştır. Nesrin Cevadzade; sinema dışında “Al Yazmalım” ve “Samanyolu” gibi televizyon projelerinde de rol almıştır. 2011 yılında “Güzel Günler Göreceğiz” isimli filmde oynamıştır. Hatta bu filmde canlandırmış olduğu Anna karakteri ile 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Bunun haricinde de 23. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

2012 yılında ise “Ağır Roman Yeni Dünya” dizisinde Kara Leyla rolünde oynamıştır. Dizide oynadığı rol ile adeta dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Nesrin Cevadzade; özellikle sinema oyunculuğu ile anılmak istediğini söylemiştir. Sinema oyunculuk başarılarına, 2014 yılında “Kuzu”, “Annemin Şarkısı”, “Son Mektup” isimli filmlerde yer alan güzel oyuncu, 51. Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Nesrin Cevadzade; son olarak Fox TV’de yayınlanan “Yasak Elma” dizisinde Şahika karakterine can vermektedir. Digital platform Netflix dizisi olan “La casa de Papel” isimli diziye de çağırılan Nesrin Cevadzade; seçmeler için yeniden çağrılması bekleniyordur. Nesrin Cevadzade, bu dizide oynarsa İstanbul kod isimli bir Türk karakterine can verecektir.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir