Nur Fettahoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Nur Fettahoğlu Kimdir?

Ülkemizin en beğenilen ve sevilen oyuncularından biri olan Nur Fettahoğlu, bu mesleğinin yanı sıra ayrıca başarılı bir eski spiker ve moda tasarımcısı olarak da tanınmaktadır. Bu yazımızda bu güzel oyuncunun biyografisini ele alarak Nur Fettahoğlu kimdir? gibi sorulara cevaplar bulmaya çalışacağız. Her alanda yaptığı çalışmalarla göz dolduran bu oyuncu hakkında merak edilenlerden biri de Nur Fettahoğlu kaç yaşındadır? gibi sorulardır. Bu güzel ve başarılı oyuncu, 12 Kasım 1980 yılında Almanya’nın Duisburg kentinde dünyaya gelmiştir. Sinan ve Fatma Fettahoğlu çiftinin çocuklarından biri olan Nur Fettahoğlu, 5 kardeşten dördüncüsü olarak doğmuştur. Bu güzel oyuncu hakkında ayrıca Nur Fettahoğlu nerelidir? gibi konular da, onu seven insanların merak ettikleri arasındadır.


Nur Fettahoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Kendisinin Karadeniz kökenli ve aslen Rizeli olduğu bilinmektedir. Almanya’da kısa bir süre geçirdikten sonra eğitim hayatına başlayacağı sıralarda ailesiyle Türkiye’ye dönüş yaparlar. Taşındıkları yer olan İstanbul’da ilk ve ortaöğretim hayatına başlar. Lise eğitimini ise Beşiktaş Lisesi’nde tamamlar. Bu dönem bittikten sonra ileri yaşlarında ise üniversite aşamasına geldiğinde Haliç Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü’nü tercih eder. Buradan başarıyla mezun olan oyuncu iş konusunda ise birbirinden farklı alanlarda ilerleme şanslarını elde eder. Çünkü okul hayatının bitiminden sonra çeşitli banka kuruluşlarında görev alarak buralarda çalışma şanslarını elde etmiştir. Mesleki alanında ilerlerken spikerlik yapma olanaklarını bularak bu konuda önemli tecrübe ve deneyimler kazanmıştır.

Her dahil olduğu iş kolu ona hayatında farklı perspektiflerden bakma şanslarını vermiştir. Sky Türk’te borsa ile ilgili konuları içeren bir programda spiker olarak görev yapmıştır.  Bu sürecin ardından ise televizyon ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Birbirinden farklı dizi ve reklamlarda rol alarak oyunculuk konusundaki başarılı performansını ortaya çıkarmıştır.


Nur Fettahoğlu’nun Mesleki Kariyeri

Güzel ve başarılı oyuncu Nur Fettahoğlu, oyunculuk konusunda en beğenilen isimlerden biri haline gelmiştir. Kariyerinin önemli bir bölümü de ağırlıklı olarak bu alanda ilerlemiş ve iyi bir gelişme kazanmıştır. Nur Fettahoğlu, Benden Baba Olmaz isimli diziyle oyunculuk konusundaki ilk adımlarını atmaya başladı. Bunun devamında ise Gönül Salıncağı dizisinde rol alarak ekranlarda başarılı performansını sergilemeye başladı. Ancak özellikle kendisi için oyunculuk kariyerinde önemli bir dönüm noktası olan Aşk-ı Memnu dizisi ile onun bu alandaki yıldızı giderek daha fazla parlamaya başladı. Bu dizide Peyker isimli karakteri canlandırarak izleyicilerin büyük beğenisini kazanmıştı. Ayrıca yine dizi alanında kendisinin başarısını devam ettiren yapımlar arasında Muhteşem Yüzyıl’da önemli bir yer tutmaktadır. Burada Mahidevran Sultan rolünü canlandırarak izleyicileri oldukça etkilemiştir.

Hatta bu rolü canlandırma konusundaki başarısı onun bazı ödüller almasına da imkân vermiştir. Bunun yanı sıra Hayat Yolunda ve Filinta dizileri de oldukça iyi performanslar sergilediği yapımlar arasında yer almaktadır. Hayat Yolunda dizisinde Şafak isminde doktor olan bir karakteri canlandırmıştır. Filinta dizisinde ise Süreyya karakteriyle izleyici karşısına çıkmıştır. Film konusunda ise sevilen yapımlardan biri olan Kurtlar Vadisi Filistin adlı filmde Necati Şaşmaz ile başrolü paylaşmıştır. Bu başarılı ve güzel oyuncunun rol alma fırsatı bulduğu reklam filmleri arasında ise Luna, Dove ve Atasay gibi ünlü markaların yaptıkları çalışmalar yer almaktadır. Şimdilerde Star TV ekranlarında yer alan Kağıt Ev isimli dizide Erdal Beşikçioğlu ile birlikte başrolleri paylaşmaktadır.


Nur Fettahoğlu’nun Özel Hayatı

Güzel, yetenekli ve başarılı oyuncu Nur Fettahoğlu özel yaşamında ise iki evlilik gerçekleşmiştir. İlk evliliği borsa işleriyle yakından ilgilenen Murat Aysan ile olmuştur. Ancak çiftin bu evlilikleri çok uzun sürmemiş ve 2011 yılında boşanmışlardır. Daha sonrasında ise bir iş insanı olan Levent Veziroğlu ile yaşamını birleştirmiştir. Kendisinin bu evlilikten Güzin Veziroğlu isimli bir kızı olmuştur. Fakat bu evliliği de 2013 yılında başlamış ve 2015 yılında sona ermiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*