Oğuzhan Uğur Kimdir?

Oğuzhan Uğur Kimdir

Youtube’da çektiği eğlenceli videolar ve alışılmışın dışında içerikler ile tanıdığımız Youtuber Oğuzhan Uğur kendisini centilmen, anlayışlı ve romantik bir Türk erkeği olarak tanımlıyor. Pekiyi,  Youtube’de çektiği eğlenceli video ve içerikler ile adından söz ettiren Oğuzhan Uğur kimdir? ve Oğuzhan Uğur nerelidir?

Oğuzhan Uğur; Türk müzisyen, senarist ve film yönetmenidir. Aynı zamanda youtuber olarak bir internet ünlüsüdür. 29 Ocak 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir ve Ankaralıdır. Burcu Kova yükseleni balıktır. İki kardeşin küçük olanıdır. Babası Hasan Atilla Uğur emekli jandarma albayıdır. Annesi ise biyokimya uzmanıdır. Babasının mesleği dolayısıyla öğrenim hayatı Türkiye’nin birçok ilinde geçmiştir. İlkokul 1. ve 2. Sınıfı Artvin’de, 3. ve 4. Sınıfı Nevşehir’de, 5. Sınıfı ise Ankara Yükseliş Kolejinde tamamlamıştır.  Anadolu Lisesi sınavlarını kazanarak hazırlık ve orta 1. Sınıfı Antalya Anadolu Lisesi‘nde okumuş ancak daha sonra tekrar Ankara’ya dönerek Atatürk Anadolu Lisesi’ne devam etmiştir. Bununla birlikte mezun olduğu lise Bahçelievler Deneme Lisesi’dir. Her ne kadar Ankara doğumlu olsa da hayatını İstanbul’da devam ettirmektedir.

Alanında oldukça yetenekli olan ve Youtube’da yayınladığı videolar ile kendisine müthiş bir takipçi kitlesi edinen Uğur, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü mezunudur. Hiçbir sanat eğitimi almış olmamasına rağmen yetenek sınavını 3.lük ile tamamlamıştır.  Beş senelik üniversite yılları süresince kısa film çalışmaları, sergi ve belgesel çekimlerinde yer almıştır. Okulunu bitirdikten sonra askerli görevini yapmak üzere Ankara’ya dönmüştür. Askerde yazdığı Pıhtı isimli bir romanı vardır. Ancak yayınlanmamıştır. Üniversite eğitimini ve askerliğini tamamladıktan sonra bir süre Osman Sınav’ın ve Mustafa Şevki Doğan’ın asistanlığını yapmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk dersleri almış aynı zamanda tiyatro oyunları yazmaya başlamıştır. Yazdığı bu oyunlar Çiçek Dilligil yönetmenliğinde sahnelenmiştir.

Oğuzhan Uğurun Mesleki Kariyeri

Oğuzhan Uğur on parmağında on marifet olan son dönemin en yetenekli gençlerinden biridir. Mesleki kariyerinde müzik piyasasında yaptığı işler şunlardır:

  • Çok Şükür isimli 11 şarkılık albümü ile müzik dünyasına giriş yapmıştır. 2010 yılında çıkan bu albümün ardından Terbiyesizim (2012), İstemiyorum(2013), Sağ Salim (2014), Biyolojik Unsur (2015), Mağlubiyet (2016), Kıskanç, Bana Bunu Yapma (2017) gibi çeşitli single albümler de çıkartmıştır.
  • Murat Dalkılıç’ın Leyla şarkısının klip yönetmenliğini yapmıştır. İkili daha sonra beraberce Mağlubiyet isimli single birlikte çıkartmıştır.

Oğuzhan Uğur’un rol aldığı filimler şöyledir:

  • Pişt (2015)
  • Bizans Oyunları (2016)
  • Kırk Yalan (2018)filminde Tahsin rolü ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

Bununla birlikte Oğuzhan Uğur; 2011 yılında vizyona giren Ağır Abi adlı filmin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenmiştir. Filimde iki gencin mafya olma yolunda yaşadığı komik olaylar etrafında dönmektedir. Bu filmin müziğini de yine kendisi yazmıştır.

Ayrıca 2017 yılının ortalarından beri BaBaLa Tv, Budabi ve Onedio isimli Youtube kanallarında içerikler hazırlamakta ve yayınlarına devam etmektedir.

Exation Challenge Türkiye’de sunuculuk yapmaktadır.

Oğuzhan Uğur’un 67 ve Mevzular adlı yayınlanmış iki kitabı da bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli televizyon dizilerinde senaryo asistanlığı yapmış ve karikatür dergilerinde çizmiştir.

Oğuzhan Uğur Kaç Yaşındadır?

Kendine özgü tarzı ve akıcı üslubu ile milyonların takip ettiği Oğuzhan Uğur kaç yaşındadır? Sorusu cevabı en çok merak edilen konulardan biridir. Müzisyenlikten yönetmenliğe; senaristlikten oyunculuğa; fotoğrafçılıktan metin yazarlığı ve şarkıcılığa kadar her alanda adını duyuran genç fenomen 1984 doğumludur.  Bu yaşına kadar hayatı hep üretim ile geçen genç yetenek Oğuzhan Uğur, sanat kariyerinin daha çok başlarındadır. Dolayısıyla daha şimdiden gelecekte pek çok başarılı projelere imza atacağı aşikardır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*