Olgun Şimşek Kimdir?

Olgun Şimşek Kimdir

Türk sinema ve dizi sektörüne adını altın harflerle yazdıran ve birçok başarılı projede yer almış olan Olgun Şimşek kimdir sorusuna bu yazının tamamını okuyarak kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz. Oyunculuk hayatının yanı sıra, müzisyen olarak da çok başarılı işlere imza atmış olan Olgun Şimşek Türkiye’nin yetiştirdiği nitelikli oyuncuların başında geliyor. Olgun Şimşek kaç yaşındadır diye merak edenler için Olgun Şimşek’in 1 Ocak 1971 tarihinde dünyaya geldiği bilgisini verebiliriz. Olgun Şimşek’in anne ve babası farklı etnik kökenlere sahip iki aileden gelmektedir. Olgun Şimşek’in annesi Sünni bir Türkmen, babası ise Bingöllü Alevi Kürt kökenden gelmektedir. Olgun Şimşek nerelidir sorusunun cevabının Bingöllü olduğunu söylemek mümkündür.

Okul Hayatı ve Oyunculuğa Giriş

Olgun Şimşek ilköğretim ve orta öğretim hayatını Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde tamamlamıştır. Sonrasında lise eğitimini de yine Mustafakemalpaşa Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlayarak mezun olmuştur. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünün Oyunculuk Ana Dalı, dalında tamamlayan Olgun Şimşek 1993 yılında kariyerine resmen başladı. Olgun Şimşek, oyunculuk hayatının ilk yıllarında televizyon kanallarındaki farklı şov programları ile izleyicinin ilgisini ve beğenisini toplamayı başardı. 1995 yılında vizyona giren ve döneminin en dikkat çeken yapımlarından olmayı başaran Bir Demet Tiyatro isimli komedi dizisinde Kudret karakterini canlandıran Olgun Şimşek pek çok kesimden izleyicinin beğenisini kazanmayı başardı. Ayrıca İbo Şov’da kısa skeçlerde rol alan Olgun Şimşek, izleyicisinden tam not almayı başarmıştır.

Kariyerinin ilk yıllarında rol almış olduğu farklı televizyon programlarının yanı sıra, oynadığı dizilerle de kariyer basamaklarını başarılı şekilde tırmanmaya devam etmiştir. 1993 yılında yayın hayatına başlayan Tetikçi Kemal adlı dizide rol alarak, ilk dizi oyunculuğu deneyimini bu sayede yaşamıştır. Olgun Şimşek bu diziden sonra daha pek çok farklı dizide rol almaya devam etmiştir. Yine 1993 yılında vizyona giren Tersine Dünya adlı sinema filminde Demet Akbağ ve Rasim Öztekin ile rol almıştır. Bu sinema filminden sonra ise, Türkiye’de pek çok kişi tarafından sevilerek izlenen ve takip edilen Gülşen Abi dizisinde de rol alan Olgun Şimşek tekrar izleyici ile buluşmuştur. Bu ve bunun gibi daha pek çok başarılı dizide yer alarak oyunculuk kariyerini ilerleten Olgun Şimşek sonrasında rol aldığı filmler ve tiyatro oyunlarıyla da birçok başarıya imza atmış ve ödüller almıştır.

Bu başarılı televizyon dizileri kariyerinin yanı sıra oynadığı pek çok başarılı film ile beyaz perdede de büyük başarılara imza atarak ödüller kazanmıştır. 1995 yılında ilk gösterimi gerçekleştirilen Otogargara filminde yine Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ gibi usta oyuncular ile çalışmıştır. Sonrasında ise 1998 yılında vizyona giren ve Altın Portakal Behlül Dal Jüri Özel Ödüllü, Karışık Pizza adlı filmde Meltem Cumbul ve Cem Özer ile başrolü üstlenmiştir. Bunu takip eden yıllarda da farklı sinema filmlerinde rol alarak başarılı oyunculuk kariyerini birçok ödülle taçlandırmıştır. 2004 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülüne layık görülmüştür.

Olgun Şimşek Özel Hayatı

İlk evliliğini 1996 yılında, kendisi gibi oyuncu olan Şebnem Sönmez yapmıştır. Fakat bu evlilik 2000 yılında sonlanmıştır. İkinci evliliğini ise 2011 yılında Zeynep Kocabeyoğlu ile yapmıştır. İlk çocuğunu da 2015 yılında kucağına alan çift, çocuklarına Ali ismini vermiştir. Başarılı oyunculuk hayatının yanı sıra müzisyen kimliğiyle de pek çok kişinin beğenisini ve hayranlığını kazanan Olgun Şimşek, başarılı oyunculuk hayatını da emin adımlarla sürdürmeye devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*