Öner Erkan Kimdir?

Öner Erkan Kimdir

Yalan Dünya dizisinde Bora karakteri ile hafızalarımızda yer eden, Bornova Bornova filmi ile Altın Portakal’da En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanan Öner Erkan kimdir? ve Öner Erkan nerelidir? Sorularının cevaplarını sevenleri merak etmektedir. Dolayısıyla hem bu soruların cevabını hem de Öner Erkan ile ilgili merak edilen diğer konuları biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.

Öner Erkan 4 Ocak 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Dolayısıyla genç sanatçı İzmirlidir. Oğlak burcudur. 22 yaşına kadar hayatını İzmir’de geçirmiştir. İki kardeşten küçük olanıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde lisans eğitimini, Bahçeşehir Üniversitesinde oyunculuk teknikleri konusunda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Ezel Akay, Çetin Sarıkartal gibi sanat camiasının duayen isimlerinden ders almıştır.

2010 yılında Sibel Topkaya ile evlenmiş ancak çift 2012 yılında yollarını ayırmıştır.

Öner Erkan’ın Sanat Kariyeri

Tiyatroya ilk adımını 15-16 yaşlarında atan Öner Erkan’ın ilk televizyon deneyimi TRT’de sunduğu bir çocuk programı ile olmuştur. Yakışıklı sanatçı 2002 ve 2004 yılları arasında İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda dansçı olarak çalışmıştır. 2004 yılında Haluk Bilginer’in Oyun Atölyesi’ne tiyatro oyuncusu olarak girmiştir.

Oyunculuk yeteneği doğuştan gelen ve şimdiye kadar birçok tiyatro, dizi, reklam ve sinema filminde rol alan Öner Erkan; ilk dizi oyunculuğu deneyimini Kuzenlerim dizisinde Murat rolü ile yaşamıştır. Gülse Birsel’in senaristliğini yaptığı Yalan Dünya dizisinde Bora karakteri, İki Aile dizisindeki Ferit karakteri ve Çukur dizisinde Selim Koçavalı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu diziler Öner Erkan’ın kariyerinde önemli bir yere sahiptir.

Öner Erkan pek çok reklam filminin de yıldız oyuncusudur. Türk Telekom TTNet, Ülker, Eti Wanted, Arçelik ve Vakıfbank Cömert Kart oynadığı reklam filmlerinden sadece birkaçıdır.

Sanatçı sinema filmlerinde pek çok ünlü isimle bir arada yer almıştır. Kurtuluş Savaşı ve öncesinin anlatıldığı bir dönem filmi olan Yandım Ali’de Kenen İmirzalıoğlu ve Cansu Dere ile kameranın karşısına geçmiştir. Bununla birlikte üstlendiği tüm rolleri muhteşem oyunculuk yeteneği ile başarılı bir şekilde canlandırmış ve izleyenleri kendisine bir kez daha hayran bırakmıştır. Genç oyuncunun yer aldığı bazı sinema projeleri şöyledir: Hırsız Var (2004), Hacivat Karagöz Neden Öldü? (2005), Organize İşler (2005), Son Osmanlı Yandım Ali (2006), Kağıt(2008), İtirazım Var (2014), Azizler (2021).

Sanatçının aldığı ödüller şunlardır:

  • İnan Temelkuran’ın yapımcı, senarist ve yönetmenliğini yaptığı Bornova Bornova (2009) filmindeki Hakan rolü ile 46. Antalya Film festivalinde En İyi Erkek Oyuncu Altın Portakal,
  • Berkin Oya’nın senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı Babamın Cesetleri (2012) filmindeki kardeş rolü ile Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu,
  • Berkun Oya’nın yazıp yönetmenliğini yaptığı Dünyada Karşılaşmış Gibi filmindeki rolü ile Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu,
  • Sinan Çetin’in yönetmenliğini yaptığı Kağıt (2010) filmindeki Rejisör Emrah rolü ile Dhaka Uluslararası Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu,
  • Yönetmenliğini yaptığı Made in Europe (2008) filminde rolü ile 15. Adana Altın Koza film Şenliğinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almıştır.

Öner Erkan son dönem Türk tiyatro, reklam, dizi ve sinema dünyasına başarılı oyunculuğu ile damgasını vuran ve izleyicilerin sevgisini kazanan nadir isimlerden biridir.

Öner Erkan Kaç Yaşındadır?

Eğlenceli ve sempatik bir karakter ile tanıdığımız genç oyuncu Öner Erkan kaç yaşındadır? Sorusu en çok merak edilen konuların başında yer almaktadır.  1980 doğumlu olan sanatçı mesleğine saygı ile bağlıdır. Ekran karşısında sıklıkla gördüğümüz ve yaşını hiç mi hiç göstermeyen genç oyuncu severek yaptığı ve gönül verdiği mesleğinde merdivenleri emin adımlar çıkmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*