Onur Tuna Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Onur Tuna Kimdir?

Onur Tuna Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Fox TV ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor dizisinin yakışıklı genel cerrahı olan Ferman karakterine can veren Onur Tuna kimdir? Hayatı oldukça merak edilen oyuncular arasında bulunan Onur Tuna kaç yaşında? Ekranlar ile ilk buluşması 2011 yılındaki Hayat Devam Ediyor dizisi ile olan ünlü oyuncu Onur Tuna hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımız içerisinde bulabileceksiniz.

Özellikle dizi severler tarafından oldukça merak edilen ünlü oyuncu Onur Tuna nerelidir? Onur Tuna biyografisi, boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler ve hakkında merak ettiğiniz her detay yazımızda…

Yakışıklı oyuncu Onur Tuna 2 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur. Onur Tuna, Ortaokul yıllarında lisanslı şekilde voleybol ve basketbol oynamıştır. Eğitimini Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde tamamlamıştır. İzmir’de kaldığı dönemde de 4 yıl boyunca modellik yapan Onur Tuna, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır.

Onur Tuna, ilk oyunculuk deneyimini Hayat Devam Ediyor dizisi ile 2011 yılında yaşamıştır. Hemen ardından Fox TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma isimli dizide Alihan Taşdemir karakterine can vermiştir. Son olarak yine Fox TV ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor isimli dizide Genel Cerrah Ferman karakterine can vermektedir. Yakışıklı oyuncu Onur Tuna; 1.95 cm boyunda ve 87 kilodur. Ünlü oyuncu yengeç burcudur.

Onur Tuna’nın Oynadığı Dizi ve Filmler

2011 – Hayat Devam Ediyor (Sıraç)
2014 – Bir Küçük Eylül Masalı (Atıl)
2014 – Filinta (Filinta Mustafa)
2016 – Cesur Yürek (Ömer)
2018 – Yasak Elma (Alihan)
2019 – Mucize Doktor(Ferman)


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*