Orkun Işıtmak Kimdir?

Orkun Işıtmak Kimdir?

Orkun Işıtmak Kimdir?

Youtube mecrası üzerinde oldukça ün kazanmış ve ikinci hesabını da açarak takip sayısını 1.8 milyona çıkaran ünlü Youtuber Orkun Işıtmak kimdir? Orkun Işıtmak kaç yaşında? Orkun Işıtmak nereli? Orkun Işıtmak ile merak ettiğiniz tüm detayları biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.

Ünlü youtuber, vlogger Orkun Işıtmak, 8 Ocak 1996 yılında İzmir’de doğmuştur. Babası tarih öğretmenliği yapmakta, annesi de halkla ilişkiler alanında görev almaktadır. Liseyi İzmir’de yer alan Vali Vecdi Gönül Anadolu Lisesi’nde okumuştur. 15 yaşındayken youtube kanalı açan Işıtmak, İstanbul Üniversitesi’ni kazanıp İstanbul’a gelmeye karar vermiştir. Kendi deyimiyle sevdiği, yapmaktan keyif aldığı şeyi hayata geçirebilmek ve mesleğini bu yönde geliştirmek amacıyla eğitimine bir süre ara vermiştir.

Youtube Üzerinde Yükseliş

8 Nisan 2010 yılında youtube dünyasına adım atarak, “Orkun Işıtmak” adını verdiği kanalını kurmuştur. Korku oyunları içeriği çekmeye başlamış, ardından eğlence içerikli videolarıyla, her paylaşımına yoğun ilgi görüp, en çok izlenen youtuberlar listesinde yükselmiştir.

Eğitimini daha yaratıcı içerikler paylaşabilmek adına bırakan Işıtmak, oyun videolarının dışında paylaştığı challenge videolarıyla da yaratıcılığını ön plana çıkarmış, dijital reklam alanında aranan isimlerin başında gelmiştir. Yaptığı çalışmalarla, eğlendiği mesleği yapma hayalinden bahseden Orkun Işıtmak, zengin paylaşımlarında kendisine destek olacak ekip için de kendine ait web sayfasından iş ilanları yayınlamaktadır. Hedef kitlesinin hangi paylaşımlardan etkileneceğini çok iyi bildiği, paylaştığı videoların izlenme sayılarından görülmektedir.

Umut Aral’ın yönetmenliğini üstlendiği, ailesinin geçimini sağlamak yükünü sırtında taşıyan bir gencin, profesyonel oyun dünyasına adım atma hikayesini anlatan “İyi Oyun” filminde Kerem Bürsin, Afra Saraçoğlu gibi isimlerle birlikte oynamıştır. League of Legends oyuncuları ve Işıtmak hayranlarının ilgi gösterdiği film 2018 yılında vizyona girmiştir.

Aynı yıl 45.’si düzenlenen “Altın Kelebek Ödülleri” organizasyonunda “En İyi Youtuber/Instagrammer” ödülünü almaya layık görülmüştür.

Bugünlerde “Orkun Işıtmak” isimli youtube kanalında 6,87 milyon aboneye ulaşmış, “Orkun Işıtmak 2” isimli kanalında da 1,26 milyon aboneyle takipçilerini arttıracak eğlence içerikli videolar paylaşmaktadır.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acun Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, Survivor isimli yarışmadan daha zorlu parkurlara sahip olan, Kolombiya, Meksika ve Romanya’dan da takımların katılacağı, 2019 yılında yayınlanması planlanan Exatlon isimli yarışmanın sunuculuğunu Orkun Işıtmak yapacaktır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*