Öykü Candanadam Kimdir?

Öykü Candanadam Kimdir

Başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Öykü Candanadam son dönemde ekranlarda fazlaca yer almaya başlamıştır. Farklı yapımlarda rol alan Candanadam hakkında internette Öykü Candanadam kimdir tarzı aramalar yapılmakta, Öykü Candanadam nerelidir gibi metinler oyuncu hakkında en fazla merak edilenler arasında olmaktadır.

Öncelikle Öykü Candanadam kaç yaşındadır diyenler için Öykü Candanadam, 4 Eylül 1990 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla İzmirli oyunculardan birisidir.

İlköğretim ve lise eğitimini İzmir’de tamamlayan Öykü Candanadam Yüksek Öğretim için Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü, Oyunculuk Ana Sanat Dalı’na gitmiştir. Buradaki eğitimini 2015 yılında tamamlayarak mezun olmuştur.

Candanadam kariyerini sadece üniversite eğitimi ile sınırlı tutmamış, daha öncesinde Akademi 35,5 Sanat Evi’nde dersler almıştır. Buradaki eğitiminden de 2009 yılında mezun olmuş, ardından daha başka yerlerden de çeşitli oyunculuk dersleri alarak kendini tam anlamıyla yetiştirmeye çalışmıştır.

Candanadam 54 kg ağırlığında ve 166 cm boyundadır. Hayatına şimdilik İstanbul’da devam etmekte ve Ateş Menajerlik ajansı oyuncuları arasında bulunmaktadır. Sosyal medya platformlarından takipçileriyle etkileşimini sürdürmektedir.

Öykü Candanadam’ın Oyunculuk Kariyeri

Öykü Candanadam kariyerine öncelikle tiyatro çalışmalarıyla başlamıştır. İlk olarak 2010 yılında Arka Plan adlı dans tiyatrosunda yer almış, ardından yine bir dans tiyatrosu olan Salon ile 2011 yılında izleyicilerin karşısına çıkmıştır. 2013 yılında üç farklı tiyatroda yer almıştır ve bunlar Kel Şarkıcı, Bay Kolpert ve Çanakkale Çanakkale adlarını taşımaktadır. Çanakkale Çanakkale bir oratoryodur.

Tiyatro deneyimine devam eden Öykü Candanadam 2014 yılına gelindiğinde yine üç oyunun kadrosunda bulunmuştur. Vişne Bahçesi ve Dünyanın Ortasında Bir Yer adlı oyunlar yanında Dostlarla Akşam Yemeği de Candanadam’ın dahil olduğu projeler arasındadır.

Bir sonraki yılda da üç tiyatroda görev alan oyuncunun 2015 yılında içinde bulunduğu projeler ise Bernarda Alba’nın Evi, Miss Margarida Yönetimi ve Samuel Beckett’in kısa oyunlarından uyarlama bir oyun olan Beckett olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyuncu 2016 yılında ise Jeanne D’arc’ın Öteki Ölümü oyununun kadrosu arasındadır. 2018 yılına gelindiğinde ise Kassandra adlı tiyatro oyununda rol almıştır.

Öykü Candanadam çeşitli dizi ve filmlerde de rol almıştır. Bunlardan ilki Bahar Soğuk Geçecek adlı yapımdır. 2010 yılında çekimleri yapılan bu kısa filmde Candanadam Didem adlı karakterle izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Bununla birlikte akılarda ilk yer ettiği proje ise 2016 yılındaki Kanıt: Ateş Üstünde dizisi olmuştur. Oyuncu burada Naz karakterini canlandırmış ve yoğun ilgi gören dizinin en beğenilen oyuncuları arasında yer almıştır.

Candanadam 2019 yılında ise Canevim adlı TV dizisinin oyuncu kadrosu arasında bulunmuştur. Son olaraksa 2021 yılında Kazara Aşk TV dizisinde izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Burada Emine Karadeniz adını taşıyan oyuncu, evcimen, şefkatli ve melankolik bir kişiliktir. Şımal’ın ablası olan Emine, anneleri vefat ettikten sonra hem Şımal’e hem de Miraç’a sadece bir abla değil, aynı zamanda bir anne olmuştur.

Öykü Candanadam’ın Aldığı Sertifika ve Katıldığı Workshoplar

Öykü Candanadam çeşitli sertifikalar almayı da başarmıştır. 2015 yılında Art for Peace adlı Erasmus Avrupa Birliği programından Tiyatro Atölyesi Eğitmeni Sertifikası almıştır. Yine aynı yıl Agriculture adlı Erasmus Avrupa Birliği Projesinden Katılımcı sertifikası almıştır.

Candanadam pek çok workshopa da katılmıştır. 2011 ila 2012 yıllarında Dans Atölyesi, Pandomim Atölyesi ve Makyaj Atölyesi’nde bulunmuştur. 2014 – 2015 yıllarında ise Nesne Tiyatro Atölyesi, Hikayenin Sırrı: Görsel Bir Araştırma Atölyesi ve Dans Atölyesi workshoplarına katılmıştır. Oyuncu kendini geliştirerek kariyerine devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*