Ozan Dağgez Hayatı

Ozan Dağgez Hayatı

2003 yılında başladığı oyunculuk hayatında, pek çok farklı yapımda rol alması ile geniş kitlelerin beğenisini toplayan Ozan Dağgez kimdir? Farklı televizyon dizilerinde aldığı roller ile tanınan Ozan Dağgez bir oyuncudur. Peki Ozan Dağgez nerelidir ve Ozan Dağgez kaç yaşındadır? 16 Ekim 1982 yılında dünyaya gelen Ozan Dağgez’in Muğlalı olduğunu söyleyebiliriz.

Ozan Dağgez yüksek öğrenimini Maltepe Üniversitesi’nde Sinema Televizyon bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında Ozan Dağgez, Amerika’da yer alan Castro Valley School okulunda oyunculuk eğitimi almıştır. Ülkemizde de Müjdat Gezen Kültür Merkezi’nde çeşitli eğitimler alarak, sahip olduğu bilgi ve becerileri pekiştirmiştir.

Oyunculuk hayatına Hayat Bilgisi isimli diziyle başlamıştır. Yine 2003 yılında Parmak İzi adlı televizyon dizisinde hünerlerini sergilemiştir. Bu yapımları takip eden 2004 yılında ise televizyon ekranlarında yayınlanmak üzere Düşman Kızı adlı filmde rol almıştır.

Ozan Dağgez Rol Aldığı Diziler

Oyunculuk hayatına başladığı günden bu yana çeşitli yapımlarda yer alan Ozan Dağgez oldukça profesyonel bir portfölyeye bu şekilde sahip olmuştur. 2004 yılından sonra, döneminin oldukça ses getiren ve popüler yapımlarından biri haline gelen Çemberimde Gül Oya adlı yapımda yer almıştır. Bu yapımda küçük bir rol oynayan Ozan Dağgez, usta oyuncularla bir arada çalışmıştır.

2005 yılında yayın hayatına başlayan Şifre isimli televizyon dizisinde “Başkomiser Burak” rolüne hayat vermiştir. Döneminin sosyal olaylarına yer veren Şifre dizisi, oldukça dikkat çekici bir yapım olarak farklı kesimler tarafından beğeniyle izlenmiştir. Başkomiser Burak rolü de Ozan Dağgez’e bir ekran aşinalığı kazandırmış ve seyircinin beğenisini kazanmıştır. Devamında gelen dönemlerde başarılı oyuncu çeşitli yapımlarda yer almayı sürdürmüştür.

Ozan Dağgez 2006 yılında yayınlanan iki farklı yapımda rol almıştır. Kızlar Yurdu isimli, aile komedisi türündeki dizide Engin Altan Düzyatan, Melike Güner ve Füsun Demirel ile beraber 22 bölüm seyirci ile buluşmuştur. Dağgez bu dizide “Zafer” karakterini canlandırmıştır. Yine aynı yıl içinde Sağır Oda isimli televizyon dizisinde de rol almıştır.

Kariyerinin devam eden yıllarında da çeşitli yapımlarda yer alan Dağgez, 2007 yılında Aşk Yeniden dizisinde “Aslan” ve Sana Mecburum dizisinde ise “Erol” karakterlerine hayat vermiştir. Devam eden dönemlerde Talih Kuşu isimli dizide başrol oynamıştır. Fakat bu dizi beklenen ilgiyi görmediği için birkaç bölüm sürüp ekran hayatını bitirmiştir.

Ozan Dağgez’in rol aldığı önemli yapımlar arasında yer alan Muhteşem Yüzyıl dizisinde, “Süleyman Çelebi” karakterine hayat veren ünlü oyuncu, bu dizide sergilediği performansı ile pek çok kesimden tam not almıştır.

Ozan Dağgez Kısa Film ve Sinema Kariyeri

Kariyerini dizi ve televizyon yapımlarının yanı sıra kısa film ve sinema filmleri ile taçlandıran başarılı oyuncu oldukça farklı filmlerde rol almıştır. Bunlardan ilki olan Synthetic(Genius) kısa filmi 2004 yılında sanatseverler ile bir araya gelmiştir. Hemen sonraki sene çekilen Pamuk Prenses 2 adlı kısa filmde de Erkan Can ve Akasya Asıltürkmen ile beraber rol almıştır.

Günümüzde son olarak 2016 yılında vizyona giren Yola Geldik isimli sinema filminde rol alan Ozan Dağgez, bu filmde de “Kutay” karakterine hayat vermiştir. Pek çok kesim tarafından beklentilerin altında kalsa da, genel anlamda sevilen bir film olduğunu söylemek mümkündür.

Mütevazı hayatına çeşitli yapımları da ekleyerek devam eden Ozan Dağgez, Eda Dağgez ile evlidir. Çiftin bir çocukları bulunmaktadır. Rol aldığı yapımlarla oyunculuk hayatını pekiştirerek sürdüren başarılı oyuncu, iddialı yapımlarda rol alarak oyunculuk hayatını sürdürmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*